Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lehetőségek vannak 30...

Milyen lehetőségek vannak 30 évesen munkába állni 0 munkatapasztalattal?

Figyelt kérdés

Fizikai munka (gyár és társai) nem végezhető gyenge fizikum miatt, irodai munkához nincs tapasztalat, végzettség csak érettségi. Segíthet-e a helyzeten, ha otthon ilyenkor valaki programozónak képzi magát? Hogy lehet reálisan elindulni 0 tapasztalattal, kevés szakmai tudással, 0 pénzbefektetéssel, webprogramozói munkán kívül? (Azontúl, hogy az interneten keresztül rengeteg dolog tanulható a szakmához.)


Hogy győznétek meg egy ilyen embert, hogy első munkatapasztalatoknál teljesen elfogadható, ha nem az álommunkádra vesznek fel?



2022. máj. 25. 10:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz bármit a programozásról? Készítettél már valamilyen projektet? Tudod mi a különbség frontend és backend között? Esetleg hallottál olyanról hogy Git vagy Docker?
2022. máj. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Fordítsd meg a kérdést, és megkapod a választ: te mennyit fizetnél egy ilyen embernek, és mire tudnád használni a vállalkozásodban?
2022. máj. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Szerintem tudja a különbségeket frontend-backend között, Dockert talán nem ismeri, Git-et igen. Próbálkozik most projekteket csinálni, de azt mondja, hogy az otthoni légköre nem engedi, hogy időt szánjon rá. Közben meg tudom, hogy azért valamennyit PC-n játszani van ideje, szóval szerintem elszántsággal erre is lenne napi 1-2 órája bőven.


Kisebb projektjei web-hez kapcsolódóan talán vannak (alapok, freeCodeCamp feladatokhoz hasonló). Nem webezni szeretne, ez a nagyobb baj szerintem, pedig azon könnyebb lenne elindulni akkor is, ha később váltani akar az ember.

2022. máj. 25. 10:22
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Összeszerelő gyárban. Nem kell hozzá fizikum. Monotonitástűrés kell hozzá.
2022. máj. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
2, 10:16: Igen, tisztában vagyok ezzel, a kérdés nem is rólam szól sajnos. Az informatikai lehetőségeket eléggé jól látom a dolgoknak informatikus végzettséggel és jelenleg is informatikában dolgozva, tele informatikus barátokkal. A kérdést azért írtam, hogy hátha van valami, amire én még nem gondoltam, és elnlehetne mondani finoman, mert az eddigi tudásommal nem nagyon tudtam meggyőzni pl. arról, hogy el kell kezdeni bárhol, aztán majd x év után váltani egy jobbra, ami már közelebb van a célokhoz. Nekem teljesen más a hozzáállásom az ilyen dolgokhoz, látom, hogy mindenért keményen tenni kell, meg folyamatosan fejleszteni magadat - és éppen ezért lehet, hogy valamire nem gondoltam még, ami segíthet tanácsként/ötletként, mert egészen más helyzetben vagyok.
2022. máj. 25. 10:29
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

"Segíthet-e a helyzeten, ha otthon ilyenkor valaki programozónak képzi magát?"



Ajjaj..... Innen nehéz lesz bármit megugrani.

Az, hogy "megtanulható" a neten, semmit nem jelent.

EGy normális munkahely konkrét tudást vár, nem holmi beképzelést, vagy PC-játékos előéletet....



Ahogy a 4-es írja, gyári kütyü-összedugdosás nem igényel fizikai erőnlétet.

2022. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Igen, csak ilyenre nem fog elmenni az illető, mert nem az az álommunkája. :(
2022. máj. 25. 10:32
 8/25 A kérdező kommentje:
Már próbáltam a szép szavakat, azok nem segítettek, durva véleménnyel meg nem szeretném megbántani, és ugyanúgy nem segítené előre. Megbántódna rajta, aztán igyekezné elfelejteni belőle a hasznosítható dolgokat is.
2022. máj. 25. 10:34
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"Próbálkozik most projekteket csinálni, de azt mondja, hogy az otthoni légköre nem engedi, hogy időt szánjon rá. "



Hát ez nekem profi hárításnak, kifogáskeresésnek hangzik.


Akar egyáltalán bármit is dolgozni? Eltartják a szülei? Vagy miből él?

2022. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Igen, meglátásaim szerint sokszor hárít és keres kifogást sajnos, amivel egyedül magát akadályozza. 2 idősebb családtagjával él együtt. Ezen a ponton már úgy érzem, nem tudok nagyon segíteni, csak nézni a helyzetet. :(
2022. máj. 25. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!