Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lehetőségek vannak 30...

Milyen lehetőségek vannak 30 évesen munkába állni 0 munkatapasztalattal?

Figyelt kérdés

Fizikai munka (gyár és társai) nem végezhető gyenge fizikum miatt, irodai munkához nincs tapasztalat, végzettség csak érettségi. Segíthet-e a helyzeten, ha otthon ilyenkor valaki programozónak képzi magát? Hogy lehet reálisan elindulni 0 tapasztalattal, kevés szakmai tudással, 0 pénzbefektetéssel, webprogramozói munkán kívül? (Azontúl, hogy az interneten keresztül rengeteg dolog tanulható a szakmához.)


Hogy győznétek meg egy ilyen embert, hogy első munkatapasztalatoknál teljesen elfogadható, ha nem az álommunkádra vesznek fel?



2022. máj. 25. 10:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
11%

Gondolom aki eddig eltart ezután is el fog, vagy legalábbis kiegészíti a fizetésed. Összeszereleshez gyárban tényleg nem kell fizikum, a műszakozás meg mindenkit megvisel, és előbb utóbb baja lesz tőle, nem csak a "gyenge fizikummal rendelkezőknek". De találni olyan összeszerelő munkát is, ahol nem kell műszakozni, igaz, ez ritkább, de van.

Otthoni munkára ügyfelszolgalatos, call centeres pozíciók jöhetnek szóba, ha tudsz valami nyelvet akkor akar jobban is kereshetsz.

Tanulhatsz informatikusnak, de kellenek az erősebb alapok, amit nem a netrol innen innen fogsz osszeszedni, illetve, nem lehetetlen, de nagyon hosszú idő munkája, és közben is kell tapasztalat. Infós munkákban is van szellemibb és betanitottabb. Értem ez alatt azt, hogy pl egy építészmérnök sem vesz a kezébe malteros vödröt, és egy kőműves sem fog gáztervet készíteni.. De ugyanúgy építőipar. Érdemesebb lenne a "kőműves " részével kezdened, de hogy ezt pontosan hogyan kell, azt majd valaki más talán fel tud vilagositani, annyira én nem vagyok képben a mostani lehetőségekről.

Egyébként rengeteg irodai munkához várnak palyakezdoket is, jó 30 eves vagy, de sima mindenes adminisztrátornak szerintem el tudnál menni aztán közben fejlődsz, lesz valami tapasztalatod amit beirhatsz tanulsz egy kis excelt, wordot, talán nyelvet is.. Nem késő. Lehet, h 100 helyre be kell adnod, mire visszajelezbek, és lesz vagy a 200.mire felvesznek de nem lehetetlen. Mit veszítesz?kapard ki magadnak a gesztenyét, így csak azt éred el, hogy 40 evesen is pályakezdő leszel.

2022. máj. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

#9: Nyilván a szülei tartják el. Évek óta hülyíti őket és már valószínűleg elegük van.


Mit csinált az elmúlt 10 évben? Mert végzettsége nincs, munkatapasztalata nincs. Ez idő alatt kellett volna programozóvá képezni magát, nem most.

2022. máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
11es vagyok, bocsánat, most látom, hogy nem rólad szól a kérdés, ugyh az E/3 személyt képzeletben írd át E/3ra :)
2022. máj. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
E/2őt, E/3ra...basszus pedig már két kávét is ittam ma :DD
2022. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#7: álommunkát keres, nulla végzettséggel, nulla szakmai tapasztalattal??????


Mondom én, hogy kifogásgyáros...

2022. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%

#11-essel nem értek egyet.


Nekem van egy gazdasági BSc-m és egy gazdasági MSc-m, felsőfokú angol nyelvtudásom.


Kb. 8-9 hónap napi 3-4 óra programozás tanulás és 7+ projekt után kaptam egy junior fejlesztő pozit.


Sőt, szerintem még hasznomra is vált meg válik hogy gazdasági hátterem van, technikai skillekkel (Python, PostgreSQL, Docker, AWS, HTML, CSS, JS, stb.)

2022. máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
11es vagyok. Jó, igazad van. De ne felejtsük el, h neked van két diplomád, meg nyelvvizsgád, ergo tanulni tudsz,van szorgalmad, ő meg érettségi óta a lábát lógatja, és talán napi 1-2 órát szánna rá. Itt a kitartással van gond, és azzal hogy egybol az álom munkát akarja, ami plot twist, de nincs csak úgy, anélkül, hogy megdolgozna érte, mert kell a tapasztalat, kell, a sok munka, higy eleje azt a szintet, ami már álom munka. Ráadásul soha nem dolgozott, meg ha álom munka is, ott sem fenékig tejföl mindig minden, minden munkának vannak arnyoldalai. Mondom ezt úgy hogy én is az álom munkámat végzem kozmetikus vagyok, de itt is sok az olyan járulékos dolog, konyvelohoz járás, anyagrendeles, bizonyos vendégek elviselése, ami ezzel jár. Az inga sosem csak egy irányba leng ki, és ez is az, többek között, amivel a kérdező ismerőse nincs tisztában.
2022. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

17: Na igen....


Teljesen reális amit írsz.


Nem is értem, hogy valaki 30évesen hogyan gondolkozhat úgy, mint egy 15 éves... hogy majd lesz egy álommelója, ahogy mindenki az ő kívánságát lesi, és annyit és úgy dolgozik, ahogy kedve tartja....


A legszuperebb "álommelóban" is lehet hülye főnök, agyzsibbasztó kolléga, nem is szólva a macerás, agybajos ügyfelekről - akiket ugyanúgy mosolyogva ki kell szolgálni, mintha mi sem történt volna...

2022. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen ember 10 év múlva is csak otthon fog alibizni. (ha hagyják neki)
2022. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőségek vannak, de jóra ne számíts. Van ilyen rokonom, majdnem 50 evesen is a nyugdíjas szülei tartják el...
2022. máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!