Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » El tudnátok magyarázni,...

El tudnátok magyarázni, milyen a Forever Living Produkt vállalatot?

Figyelt kérdés

Nemrég keresett fel apám egy ismerőse facebookon, hogy van egy olyan munkalehetőség, amivel könnyebben tudnék pénzt keresni, mint a mostani diákmunkámban (árufeltöltő vagyok). Őszintén elgondolkodtam rajta, mert a mostani munkám fárasztó, és jobb lenne ha tanév közepén inkább otthonról tudnék dolgozni, és nem telne el minden hétvégém munkával. A cég valami mlm (multi level marketing vagy mi). Hogy működik ez a rendszer? Mert erről még sosem hallottam


L/19



#MLM #munka #FLP #ForeverLivingProdukt
2022. máj. 25. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ügynökmunka, lényegében értékesítés, csak nem direktbe házalsz a termékekkel, hanem azzal, hogy legyenek rendszeres fogyasztói a termékeknek, te alattad regisztrálva, és ők is győzködjenek más embereket arról hogy csinálják ugyan ezt. Ha ő vesz terméket alattad, abból te részesedést kapsz, ha ő behoz ismerősét aki vásárol, abból te is és ő is részesedik, és így tovább a végtelenségig. De azt vedd számításba, hogy ha te bele teszed az energiát, de nem sikerült fizető embert hoznod, akkor hiába tettél bele időt energiát, a kereseted pont 0Ft lesz.


Ez nem egy árufeltöltés, itt nincs fix biztos fizetés. Persze ezzel biztos nem dicsekedett az emberke. Mert ezek büdös utolsó szélhámosok. Csak a jó oldalt festik le, de a feketelevest következetesen elhallgatják.


Amúgy mindenféle rohadt drága aloe verás termékekből áll a palettájuk, ezt meg az "üzletmodellt" kell eladni. Nem akarok hülyeséget mondani de talán az FLP-nél eleve neked is valami rohadt magas kezdő csomagot is meg kell venned hogy bele vághass. (vagy lehet hogy csak azt hazudják hogy akkor is keressenek rajtad, ha te semmit nem fogsz ebből keresni)


Ha esetleg tudsz angolul, ez egy hosszú és részletes videó általánosságban az MLM üzletmodellről.


https://www.youtube.com/watch?v=He1bgJ0sqtw&t=1s


De ha te egy kicsit is úgy érzed hogy neked nem fekszik a pofátlan gátlástalan manipulatív ügynökmunka, akkor felejtsd el az egészet.

2022. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Az MLM lényege, hogy hálózatot építesz, terjeszted a terméket, a hálózatban fentebb lévők meg szépen meggazdagodnak belőle.


Hacsak nincs nagy dumád, vastag bőr a képeden és hacsak nem akarod, hogy az összes haverod megútáljon, akkor most felejtsd el!

2022. máj. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1,2-es ezért akartam rákérdezni, ez most mégis mi, mert csak egy linket kaptam:

[link]


De semmi konkrét összeg, semmi beszámoló a fizetési rendszerről, csak az, hogy csodás lehetőséget teremt egy más? (nem is tudom jól mondom-e egyáltalán) életre, ami könnyebbé teszi az életemet. Amikor rákérdeztem ez hogy működik annyit mondott csak a nő, hogy a mentorának amikor lelkileg válságba került és nem volt nagy ereje dolgozni akkor sem kellett aggódnia, mert a csapattársai? által hozzájutott a havi bevételéhez.

2022. máj. 25. 16:23
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

úgy működik, hogy sok pénzt kifizetsz az apád haverjának, aki ebből kap mondjuk egy minimális százalékot a többi meg megy tovább egészen a nagyfőnökig, utána pedig a pénzedért kapott értéktelen szrokkal kell zaklatnod a barátaidat és ismerőseidet, hogy vegyék meg tőled, illetve legyenek ők is "terjesztők"vagy mik és dobjanak ki ők is egy csomó pénzt erre a hülyeségre. jól keresni nem fogsz vele, csak kidobsz egy csomó pénzt az ablakon, és a három leghülyébb ismerősödön kívül egy se fog többé szóba állni veled egy hónapon belül.

ha tudsz angolul, érdemes ennek a youtubernek a videóit nézegetni, jól elmagyarázza a különböző mlmek példáin át, hogy miért is nem működik a "fantasztikusan más élet"

https://www.youtube.com/watch?v=MJXCxx2w8mg

2022. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

#1 elég jól leírta, de azért pár dolgot még elmesélek, elnézést az ismétlésért.


Szóval az ügymenet a következő. Regisztrálsz az FLP-hez, fontos, hogy ez egy konkrét személlyel, egy úgynevezett "szponzorral" történik. Gondolom, ő lenne édesapád ismerőse. Ezután te is megkörnyékezhetsz másokat, hogy vásároljanak a termékekből, vagy lépjenek be úgy alád, mint ahogyan te beléptél édesapád ismerőse alatt. Minden vásárlásból, ami alattad történik (tehát amikor egy alattad regisztrált vesz valamit, vagy amikor egy alattad regisztrált tanácsára valaki vesz valamit), kapsz némi részesedést, ez 5-15%, függően egy csomó mindentől.


Fontos, hogy az FLP-nél csak akkor kapod meg a részesedést egy adott hónapban, ha te magad is aktív üzleti partner vagy, ehhez az adott hónapban kb. 50.000 forint értékben neked is vásárolnod kell a termékekből. Ennek fenntartásához kb. 500.000 forint értékű vásárlásnak kell lennie alattad. Ezt rendkívül nehéz megcsinálni, és még ezzel is csak nullán lennél. Hogy ténylegesen legyen havi 100.000 forint jövedelmed, ahhoz kb. 1.500.000 forint értékű vásárlást kell generálnod.


Az MLM-ben próbálkozók több, mint 99%-a pénzt veszít, mert nem tud annyi vásárlást generálni, amennyi a haszon termeléséhez szükséges lenne. Szinte biztosan te is csak pénzt veszítenél. Azt javaslom, ne vágj bele.


Nekem két családtagom is csinálja, konkrétan az FLP-t, már több, mint három éve, rengeteg energiájukba és pénzükbe került és kerül. Három éve úgy vágtak bele, hogy a havi egymillió a cél. Most szerencsésebb hónapokban néhány ezer forint profitjuk talán van, de szerintem még ebben is túloznak. A beletett munka pedig hatalmas. A valódi esélyeket figyelembe véve a diákmunkás árufeltöltés az MLM-hez képest álommeló.


Egyébként azon sem árt elgondolkodni, hogy szerinted mennyire jött be édesapád ismerősének a hálózatépítés, ha már fb-n kell zaklatnia az ismerőse ismerőseit. Az én két családtagom is pont így van, már kb. 1000 embert felkerestek, és még mindig nincs alattuk hálózat, a saját alkalmi eladásaikból kapnak részesedést.


Nem árt tudni azt sem, hogy az aloe verás löttyöknek az égvilágon semmilyen pozitív élettani hatásuk nincs. Ezt elég sokat vizsgálták laboratóriumi és klinikai körülmények között. Bazári löttyökről van szó, valódi érték nélkül. Az FLP-nek van néhány használható vitaminkészítménye is, de ugyanezek a vitaminok töredék áron a patikában beszerezhetők. Ergo a termékek élettani hatásairól is hazudoznod kell, különben a kutya se venné őket. Engem az egyik említett családtag egyszer azzal kábított, hogy az újabb kutatások szerint az aloe vera az AIDS-re is jó (tette ezt több szakvizsgás orvosként, igen, annyira átmossák az ember agyát, hogy egy idő után szakmai önbecsülés sincs). Az ember ilyenkor persze elnézően mosolyog, nem vesz semmit, és eltereli a témát. A két családtagnak némely ismerősük már a telefont se veszi fel, mert tudják, hogy csak a tukmálás jön, hogy "ezt vegyél, azt vegyél".


Szívesen válaszolok még, ha van kérdés, volt szerencsém elég közelről látni az FLP működését.

2022. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy most válaszolok, csak sok dolgom volt.

1,5 millió forint?! Azért ez durva. Kicsit belenéztem a forever termék palettájába és őszintén szólva eléggé túlárazottak. Na meg ez a gondolkodás mód is... Minden csupa szép és jó, az élet nagy álmokat és célokat ígér és ha elég kitartó vagy, bármit elérhetsz. Apám ismerőse még azzal egészítette ki a "marketing" trükköt, hogy ez egy szakma amit ugyanúgy meg kell tanulni, mint bármi mást.

2022. jún. 14. 16:47
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

"Minden csupa szép és jó, az élet nagy álmokat és célokat ígér és ha elég kitartó vagy, bármit elérhetsz."



igen, ez az un. biznisszekta


" Apám ismerőse még azzal egészítette ki a "marketing" trükköt, hogy ez egy szakma amit ugyanúgy meg kell tanulni, mint bármi mást."


Ez is egy ilyen tipikus betanult mantra, amivel valószínűleg a "szemináriumaikon" tömik tele az ügynökök fejét. Ilyenekkel próbálják ellensúlyozni a köztudatban, hogy amúgy mennyire lenézett dolog ez az mlm ügynökösködés.

2022. jún. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Az MLM termék mindig túlárazott, különben nem lenne mit szétosztani a hálózatban. És mindig fogyó termék, soha nem tartós cikk.

Én közelről láttam MLM termék gyártást. Kutya közönséges anyagokból készült a "csodaszer", volt 500 forint az előállítása és 8000-ért árulták...

2022. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tényleg, mintha valami szekta tagjai lennének. Elsőként úgy éreztem adnom kéne egy esélyt, mert a felesleges árufeltöltő munkám nem hoz annyit egy évben sem, mint ez a "szakma" amit ajánlott.
2022. jún. 14. 18:11
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Senkinek nem ajánlok semmi hasonlót... engem is majdnem belevittek egy hasonlóba, szerencsére időben eszméltem... fiatalokat próbálnak behálózni, elhúzzák a mézesmadzagot, hogy így megy úgy sikeres leszel.
2022. jún. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!