Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lehetőségei vannak...

Milyen lehetőségei vannak külföldön egy Magyarországon végzett tanítónak?

Figyelt kérdés

Párom jövőre végzi el a tanítóit, de sajnos nem sok lehetőséget látunk az itthonmaradásra, mert nagyon keveset keresnek a pedagógusok, viszont nekem jövőre kezdődne az egyetem. Most kéne megfontoli, hogy akkor külföldön kezdjek-e el egyetemre járni, akkor azt kellene eldönteni hova járjak.


A kérdésem az lenne, hogy milyen lehetőségek vannak külföldön, ha nem beszél magas szinten idegen nyelvet? Angolul beszél B2-es szinten. Nincs olyan jó nyelvérzéke sajnos. Hallottam olyanról, hogy magyar ajkú helyek külfödön, esetleg táboroztatás vagy ilyesmi tanítás helyett?

Bármilyen ötlet jöhet. Mit tudtok?



2022. jún. 6. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Hat jo nyelvtudas nelkul kulfoldon semmi normalis melot se fog kapni. Amugy meg minek vegzi el ha mar most masba gondolkodtok?
2022. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is külföldön nem igazán van annyi magyar egy rakáson, hogy megje emiatt tartani egy embert.

Másodszor a magyar tanítói képesítésnek máshol nulla az értéke.

Harmadszor, ha külföldre akar menni, akkor kezdje el a nyelvet tanulni rendesen.

Negyedszer ott miböl élne meg, amíg egyetemre jár?

2022. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a szakmajaban semmi. alacsony szintu nyelvtudassal meg plane, max raktari munkara vagy takaritani vennek fel. taboroztatas az USAban meno, de azok idenymunkak, max 10 het nyaron, nem fizet jol, es oda be is kell kerulni, verseny van a helyekert.
2022. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2. A kérdezőék ketten költöznének ki a párjával. A kérdező egyetemre járna odakint külföldön valahol, miközben a már addigra tanítóként végzett párja pedig dolgozna.
2022. jún. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A "tanítóként végzett" valaki, föleg nyelvtudás nélkül nem tudom, MIT akarnak dolgozni, mert legfeljebb mosogatás szintü munkát kapna, ami minimálbéres, ebböl örülhet, ha valahol meg tud lakni, de ebböl garantáltan nem fogja a párja egyetemét finanszirozni!
2022. jún. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!