Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapesten kívül dolgozó Wolt...

Budapesten kívül dolgozó Wolt futárok! Tényleg csak ennyit kerestek?

Figyelt kérdés

Pár napja elkezdtem woltozni, de 8 óra munkával kb 8 ezer forintot tudtam keresni, műszakfoglalás nélkül, pedig mindig kivittem minden címet amit rám dobott a rendszer. Foglalással sem túl sok az 1500-as órabér, de foglalás nélkül viszont borzasztóan alacsony óránként egy ezres.


Tényleg ennyit keres valójában egy futár, vagy én csinálok rosszul valamit?



2022. jún. 12. 09:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
És az még nem is az összes költség
2022. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ez a szakma annak való igazán aki Budapesten egy robogoval hajtja a melót mint az állat.
2022. jún. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az ételfutárok kereseti lehetőségeiről sajnos egy torz kép él a köztudatban, mert sokan, jellemzően saját tapasztalat nélkül felkapják az extrém rekordokról szóló híreket (és mendemondákat), ahogy a 4. hozzászóló is, megfeledkezve arról, hogy bár vannak kiemelkedő teljesítmények, egy átlagos futárnak ilyesmire esélye sincs. Arról nem is szólva, hogy ezek a rekordok olyankor születnek, amikor rossz időjárás és/vagy ünnepi időszak miatt eleve több a rendelés, kevesebb a futár, és még a cég is bónuszt fizet.

Vannak olyanok is, akik még mindig az 1-2 évvel ezelőtti, covid-lezárások idején elért szuper futárkeresetekről regélnek, pedig ma már mások a körülmények.

Eközben a mérsékelt és szerény keresetű futárok csak nagyon ritkán nyilatkoznak a bevételükről, egy részük talán pont azért, mert a fent említett hamis képhez mérve sikertelennek érzi magát.

Kérdező, szerintem tájékozódj más munkalehetőségekről is.

2022. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az 1-es válaszoló valószínűleg nem dolgozott futárként, ha úgy gondolja, hogy sok a borravaló. Alig jattolnak az emberek.
2022. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
#14 magamból indulok ki, én a rendelés értékének (a szállítási díjat nem beleszámítva) ezres helyiértékének a százszorosát szoktam adni, tehát egy 3600 Ft-os rendelés után 300 Ft-ot, egy 5300 Ft-os után 500 Ft-ot, és ez manapság könnyen összejön. Ez azért nem rossz szerintem. Ezek szerint sok az "olcsójános".
2022. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 Szintén mindig adok, ha én rendelek, de budapesti woltos futárként azt tapasztaltam, hogy a vásárlóknak csak a töredéke (alig egyötöde) ad borravalót, ami legtöbbször 100-200 Ft.
2022. jún. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha műszakfoglalós városban vagy az azt jelenti hogy ott még nem futott fel annyira a Wolt rendszere hogy megérje nekik a tisztán teljesítménybéres rendszerre váltani.


Amint a Wolt úgy méri hogy már beállt a rendszer rendesen akkor megszüntetik a műszakfoglalás lehetőségét viszont a címpénzeket felemelik.

2022. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!