Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 104-es IQ-val van keresnivalóm...

104-es IQ-val van keresnivalóm informatikai területen vagy inkább váltsak pályát?

Figyelt kérdés

Tavaly egy Mensa IQ teszten derült ki, hogy ennyi az IQ-m.

Kíváncsi voltam rá, mert régóta elég tompának érzem a gondolkodásomat.

Gazdinfósként végeztem (bsc) elég nehezen, programozás sosem ment nekem (emiatt ki is buktam egy másik szakról) pedig utópisztikus vágyam, hogy programozó legyek, mert sokat lehet vele keresni. Viszont azt érzem, hogy végig szenvedtem az egyetemet és valójában nem vagyok alkalmas erre a területre és rosszul választottam.


Nem tudom hogy ilyen szellemi képesség elég-e valamilyen informatikai részterületre. Ha nem akkor tudnátok ajánlani olyan szakmákat, amire elegendő ennyi IQ?



2022. jún. 19. 11:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ezt még be akartam linkelni, egy ilyen eredményt kaptam anno és azóta eléggé magam alatt vagyok és a pályaváltáson gondolkozom:

[link]

2022. jún. 19. 11:17
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem az IQ a baj. Az szerintem nem lenne gond. A gond inkább hogy "utópisztikus vágyam, hogy programozó legyek, mert sokat lehet vele keresni".


Ez nem olyan munka, hogy csinálom mert sok a pénz. Ha nem szereted, nem jutsz el addig, hogy jól keress vele. De ez csak az én véleményem.

2022. jún. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sose azért válassz egy munkát mert "sokat lehet vele keresni"!


Azt csináld ami érdekel. Hidd el, a boldog élet fontosabb, mint a magas fizetés.

2022. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Sose fogsz nagyon magasra szárnyalni IT területen ha csak azért csinálok mert sokat akarsz keresni.


Ha minden áron IT szektorban akarsz dolgozni akkor menj el supportnak. Angolon kívül nagyon más nem kell. Fizetésnek a minimálbér 2-3 szorosát ott is megkapod.

2022. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Alapból ha nem tudsz zsömlét sütni,akkor ne sütsél zsömlét!

Szépen mondva ha nem értel a infóhoz,és erőltetted akkor hiába,nem leszel infós!

Inkább váltsál szakot,mert szerintem senki se erőlteti seni,mivel szerintem emberek 99,99% azért fog fizetni ha tényleg értesz valamihez,és ne azért mert van papírod róla..

Hidd el,ha egy infós cég megkeress,és azt mondják hogy csinálj weblapot meg minden anyám tyúkját hozzá,meg futasd le egy szerveren,és ott elbuksz akkor hiába jártál ki egy egyetemet ha annnyit nem értel..

Előzör próbáld ki magad a életbe,mit szeretsz első sorban?

Hidd el,sokan vannak akik állatorvos,villamosmérnök,akár bölcséz..

2022. jún. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha fel kell tedd a kerdest akkor eselyed sincs :)
2022. jún. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Manualis/automata teszteles
2022. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a szakmában folyamatosan fogsz hibázni, és mikor teszteled a programot sokszor azt fogod érezni hogy hülye vagy. De ez nem így van, ez a velejárója, és ez az ami igazán megdobja a progresst. Lehet hogy valaki zseni, de ha az első hibaüzenet után feladja, stresszel, és nem próbálkozik, nem fog érni semmit. Állítom hogy egy átlagos képességű, de kitartó emberből jobb programozó lesz mint egy gyenge akarattal rendelkező géniuszból. Volt is egy kutatás ahol intelligencia alapján hasonlítottak össze programozói feladatokban embereket, és a magasabb intelligenciahányadossal rendelkezők rendre gyengébben teljesítettek azokkal szemben akik próbálkoztak. Ha rákeresel hogy growth mindset vs fixed mindset biztos kidobja.
2022. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Átlagos körüli az IQ-d. Ez önmagában szuper hír. Szellemik képességed meg van hozzá. Egyáltalán nem gondolnám, hogy csak átlag felett lehetne ilyen pályára menni.

A fontosabb kérdés az inkább, hogy pont ez a terület passzol-e hozzád. De ezt te fogod tudni megválaszolni magadnak. Azt írod a programozás nem ment. Még ez se biztos, hogy probléma. Informatikát belül is ezernyi terület van. Azt kéne megtalálni, hogy melyik az amit legjobban magadnak érzel

2022. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Simán. Rengetegen vannak akik s--rt sem csinálnak és elég sokat keresenek. Igazából az eleje nehéz, de ahogy van elég tapasztalatod és szaktudásod elengedheted a gyeplőt és élvezhetet az életed.
2022. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!