Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Reális a br 320e Ft az alábbi...

Reális a br 320e Ft az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számvitel alapszakos diplomám van (Corvinus), 1.5 éve dolgozom már ezen a területen főállásban (tanácsadói és banki terület), Budapesten. Kezdő fizum br 450e Ft volt, amit egyszer emeltek, illetve ugyanabban a pozícióban, de más céghez átmentem, ott is történt egy kis emelés, így lett a fizetésem br 520eFt. Közben elkezdtem az egyetemen vezetés és szervezést tanulni levelezőn, HR szakiránnyal, mert elkezdett ez a terület is érdekelni. Most kezdtem HR irányban munkákat nézni, egy helyen voltam is interjún már, a fizetésigényhez bemondtam a br 450-t (ami az előző "szakmámban" is a kezdő fizum volt másfél éve...), erre a hr-es mondja, hogy ez rengeteg, mert karrierváltásban vagyok és mondta, hogy br 320, amit tud ajánlani. Nagy visszaesés lenne ez a jelenlegi fizumhoz képest. Nem tudom, hogy más hr pozinál is ilyen alacsony-e a kezdőfizu, de 1 elég erős alapdiplomával + folyamatban lévő mester tanulmányokkal, angol tudással, erős kommunikációs skillekkel (interjún ezt külön kiemelte a hr-es, hogy nagyon szépen, választékosan beszélek, jól fejezem ki magam). Nekem picit alacsonynak tűnik, de a hr-es nagyon mondta, hogy a karrierváltásnál ezzel számolni kell... nem beszélve erről az optimistán becsülve is 10%-os inflációról, ami van... br 320-at megkerestem akkor is, amikor 4 évvel ezelőtt nyáron 40 órás diákmunkáztam... semmi diploma, papír nélkül..

2022. jún. 21. 14:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 3 évvel (nem 4) ezelőtt nyáron volt a diákmunka
2022. jún. 21. 14:26
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Igen realis, mivel ujra kezdo vagy. Meg csak nem is frissen vegzett diplomas vagy, hanem parhuzamosan vegzed az egyetemet. Tehat kvazi diakmunkas vagy.
2022. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
En pl. informatikus vagyok es volt netto 1 millios fizetesem. Ha most elmennek komuvesnek ahol havi 200 ezer a ber, nem fognak megadni nekem 1 milliot.
2022. jún. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3, értem, de azért egy hr és pénzügy messze nem állnak olyan távol egymástól, mint az informatikus, illetve kóműves. Sok managamenet tárgyam volt nekem is a hr-esekkel együtt... első 2 évünk az egyetemen majdnem ugyanúgy nézett ki... ezért nem érzem teljesen reálisnak. Egyébként mikor főállásban kezdtem pénzügy területen dolgozni, akkor sem volt még meg a diplomám, maradt vissza 2 tárgyam + a szakdolgozat.
2022. jún. 21. 14:34
 5/10 anonim ***** válasza:
8%
Büfészakon sajnos ezzel számolni kell, inkább IT irányba menj el, 3 éven belül nettó 1 M, full HO.
2022. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
pályaelhagyóként tavaly 360 nettó volt a kezdő fizetésem. Bruttó háromszáz bármennyi? Abból az albérletet sem lehet kifizetni... csavar összeszerelő üzemben betanított munkás, közmunkás lehet, hogy annyit keres, de egy diplomás pénzügyes nehogymár :D
2022. jún. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy érettségivel akartak ennyit adni 3 éve, Bp-n, iskolaszövetkezetnél, ezen a területen pályakezdőként.

A HR mondjuk amúgy is büfészak(ma) itthon, a legtöbbnek a minimálbérnél többet nem is adnék. Van tapasztalatom itthoni és nyugati HR osztállyal, amíg az itthoniak flegmán kávéztak egész nap és órákig tartott minden, a kintiek perceken belül elintézték.

Ettől eltekintve siralmas ez a bér, de reális.

2022. jún. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés, ennyit középfokú ilyen-olyan ugyintezos okjs papírra szokás fizetni. Én nem vállalnám.
2022. jún. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kukás többet keres ennél, ide van írva:

[link]

2022. jún. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért érné meg a cégnek kifizetni magasabb bért, ha van olyan ember aki br. 320k-ért is vállalja? A HR tipikusan nem olyan szakma ahová agysebésznek vagy atomfizikusnak kell lenni, ugyanazt a feladatot el tudja végezni egy OKJ-s is amit te gazdasági MSc-vel ezen a területen. Pénzügy számvitelhez képest szerintem jó nagy visszalépés, én mindenképp azon a vonalon haladnék tovább, helyedben akkor gondolkoznék el a HR területen, ha tényleg nagyon motivált vagy és kiégtél a pénzügyk szektorban illetve tudod vállalni azt az áldozatot, hogy jóval kevesebbet fogsz keresni.
2022. jún. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!