Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás után akkor is...

Felmondás után akkor is kifizetik a bent maradt szabikat időarányosan, ha voltam táppénzen?

Figyelt kérdés

Szerdán írtuk meg a felmondást közös megegyezéssel. Azt mondták, hogy 5 napon belül kifizetnek mindent. Tegnap jött utalás, de az csak a maradék táppénz volt, ugyanis másfél hónap táppenzen voltam egy műtét miatt. Viszont ebben nem volt benne a bent maradt szabadság, ami legalább öt nap. Hiába írtam nekik, hogy azt külön utalják, vagy mivan, nem válaszolnak.

Megtehetik, hogy nem fizetik ki a bent maradt szabikat, mert táppénzen voltam?


Egyébként februárban mentem a céghez. 20 nap szabim van egy évre. Kiszámoltam, hogy júniusig (5 hónap) időarányosan 8 napot vehettem volna ki. (20/12=1.6)(1.6×5=8)

És eddig csak 3-at használtam fel.



2022. júl. 1. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Egyrészt napra kell a szabit arányosítani, másrészt a tp-t a munkahelyed fizeti, kifizetőhely? Nem lehet, hogy az nem tőlük, hanem az oeptől kaptad?
2022. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell fizessék
2022. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
igen
2022. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat :)


a tegnapi utalásban az én cégem neve volt feltüntetve, nem az OEP


tényleg napra arányosítunk? ha napra bontom le, akkor 8.1 jön ki. Szóval nagyjából szerencsére ugyanaz.

2022. júl. 1. 11:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi állt a közös megegyezésben?
2022. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyik haverom azt mondta, hogy csak akkor jár, ha már ledolgoztam egy évet. Ez szerintem billshit...

Februárban mentem a céghez, megállapítottak 20 napot az évre. Ha nem vetted ki időarányosan, ami jár, azt mindenképp megkapod, nem? Miért kéne ehhez egy évet ledolgozni?

2022. júl. 1. 11:32
 7/7 anonim ***** válasza:

"tényleg napra arányosítunk?"


Tényleg. A dátumok számításának módját az MT írja elő. Legalább 2 tizedessel számolunk és a végeredményt kerekítjük.


Ha Neked egy évben 20 nap szabadság jár, 2022. február 01-jén kezdődött a munkaviszonyod és 2022. június 29-én szűnt meg, akkor Neked 149 napig állt fenn a munkaviszonyod. Tehát erre az időre jár időarányosan a szabadság.


20 nap : 365 nap x 149 nap = 8,16 nap, tehát 8 nap jár időarányosan.

Ha eddig 3 napot vettél ki/adtak ki, akkor 5 napot meg kell váltaniuk pénzben.


"Egyik haverom azt mondta, hogy csak akkor jár, ha már ledolgoztam egy évet." Nem igaz.


Ha a cég a jelzésed ellenére sem váltja meg a ki nem vett szabadságod, akkor tegyél panaszt a kormányhivatalokban található munkaügyi hatóságnál. Ők az illetékesek, majd intézkednek és megkapod.


"Mi állt a közös megegyezésben?" Az a szabadság szempontjából tök mindegy.

2022. júl. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!