Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákszervezet nélkül nem...

Diákszervezet nélkül nem lehet elmenni kórházba dolgozni?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a másodévet általános orvosin és ahogy hallottam páran elmentek kórházba dolgozni (segédápolónak félállásba). Mikor viszont én is megkérdeztem az “otthoni” kórházban, hogy elmehetnék-e, azt a választ kaptam, hogy csak diakszervezeten keresztül. Viszont velük már volt egy elég rossz tapasztalatom (csak a fizetésem 40%át vontàk le néhány éve…) és nyilván nélkülük szeretnék menni, mint ahogy a többiek is. Létezik, hogy akkor az otthoni kórházba csak és kizárólag úgy vesznek fel diákokat? Nem lehet szervezetet megkerülve elmenni?

2022. júl. 4. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha azt mondták hogy ne, akkor gondolom nem.


"csak a fizetésem 40%át vontàk le néhány éve…"


Ez meg teljesen nonszensz, ilyen nem létezik, hogy csak úgy 40%-ot levontak. (ha csak nem valami károkozás vagy hasonló)

De akkor miért miért nem vitted perre az ügyet?

2022. júl. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért vontak le, mert rajtuk keresztül melózhattam és ez volt az ára. De ez vagy 4 éve volt nyáron. Strandon voltam, napi 12 órában, 600Ft-os órabért kaptam az 1000Ft-os helyett, mert azt a szervezet kapta…
2022. júl. 4. 17:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor ez valami duplacsöves átQrás volt ahol te dolgoztál, mert ez teljesen illegális. A foglalkoztatónak a saját zsebéből kell kifizetnie a toborzót, nem a te fizetésedből.
2022. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valaki nyugtasson meg, hogy az ilyenekből nem lesz orvos…


Kérdező:

Diákmunkát jogszabály szerint csak iskolaszövetkezeten keresztül lehet vállalni, ami neked is jó, mert nem kell járulékokat fizess.

Az, hogy a nem diák alkalmazottaknak magasabb az órabére valahol nem azt jelenti, hogy az iskolaszövetkezet tőled von le valamit. Nem mellesleg a magasabb órabérű dolgozók, ha 1000 forintot kerestek bruttó 2-3 éve, abból járulék és szja után 665 forintjuk maradt, a te kézhezkapott 600 forintos nem sokkal kevesebb. Tudod a fizetések a közszférán kívül nem bértáblázottak és nem kell mindenkinek azonos összeget keresnie..

2022. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4, nincs olyan, hogy diákmunka.

Diák dolgozhat többféle jogviszonyban, de adózás szempontjából kedvezőbb az iskolaszövetkezeten keresztül végzett munka.

Viszont ez nem kötelező.


Kérdező, menj be az ápolási igazgatóhoz, mondd el, mondd szeretnél, közalkalmazottként lennél segédápoló.

2022. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!