Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történhet ilyenkor?

Mi történhet ilyenkor?

Figyelt kérdés
Még tavaly januárban kellett volna menjek dolgozni, (a Fürge diáknál dolgoztam) de mivel beteg lettem, és nem szóltam időben (előre kell szólni legalább 72 órával, különben levonnak 5000 ft-ot, de az ember honnan tudja előre három nappal, hogy majd beteg lesz és nem tud menni dolgozni?!) hogy nem megyek, a következő fizetésemből levontak volna 5000 ft-ot. De többet már nem mentem hozzájuk dolgozni, ezért most nem tudom, mi van azzal az 5000 ft-tal. Ki nem jelentkeztem még tőlük azóta sem. Ez tartozásnak számít? És ha igen, kicsit több, mint egy év alatt ebből mekkora baj lehet? Kötekedni fog a NAV?

#NAV #diákszervezet #legális rablás
2018. febr. 13. 14:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, a baj még az volt, hogy mivel péntek volt, már nem tudtam lemenni a háziorvosomhoz, hogy írjon táppénzes papírt, amivel igazolnám, következő hétfőn meg már nem akart adni...
2018. febr. 13. 14:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerinted erre egy év elteltével ki emlékszik? Főleg ha nagyvárosban történt a dolog. Gondolom pár száz diák átmegy a kezük alatt, és lehet az ottaniak is cserélődtek.

Kaptál fizetési felszólítást? Ha nem, akkor ennyi.

Meg olvasd el a szerződésed, mi van benne, élhetnek-e követeléssel.

Ez nem a NAV dolga, hanem a Fürgediáké, akik szemmel láthatóan tesznek az egészre ha egy év alatt nem kerestek téged

2018. febr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A szerződésben csak annyi van, hogy a nem időben lemondott munka miatt a következő fizetésből levonnak 5000 ft-ot, de arról egy szót sem találtam., hogy mi van, ha valakit azután nem látnak, se a pénzét.
2018. febr. 14. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!