Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy otthagyva egy stabil munkahelyet saját vállalkozást indítson valaki? Milyen vállalkozást indítanátok?

Figyelt kérdés

Szóval 5 éve dolgozom autóiparban mérnöki pozícióban a nyugati régióban, látszólag jó fizetéssel, mégsincs esélyem lakást, új autót vagy bármit venni 30 évesen, hogy haladjak előre az életben. Egyszerűen ilyen árak mellett albiban élve, nem pénzt szórva is esélytelen összerakni a ennyit. Úgy látom magam körül, hogy az egyéni vállalkozók sokkal többet tesznek zsebre, pofátlanul sokat kérnek és kapnak is egyes munkákra. És nem mellékesen már nagyon utálom az egész multinacionális, személytelen közeget, már a mérnökök is darabszámra jönnek mennek.

Ezen felbuzdulva kezdtem el nézelődni szakképzések között, mi az ami érdekelne, amivel szívesen foglalkoznék, amivel vállalkozóként rendes pénzt kereshetnék. Számításba jött asztalos, burkoló, klímamszerelő tanfolyam is, de bármire nyitott vagyok. Sőt első körben arra gondoltam csak munka mellett hétvégente csinálnám.

Mit gondoltok van értelme belevágni? Milyen szakma felé érdemes menni? A mérnöki tapasztalatom hogy tudnám az előnyömre fordítani? Lehet csinálni akár egy darabig munka mellett? Hogy megy ennek a folyamata? Elvegezem a tanfolyamot és akár dolgozgatok is ha kiváltom a vállalkozóit? Van aki hasonló tervet vitt végig? Bejött? Nem jött be?

Köszönöm a válaszokat


2022. júl. 7. 09:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A kerdezo a #6 valaszaban ratapintott egy fontos tenyezore. A kozeg. Undorito, foleg a kozepvezeto reteg. Lehetne ezt is sorolni, de aki valoban dolgozott autoipari multi kozegben, magyar kozepvezetes alatt, az tudja mirol beszel a kerdezo.

Nem megkerdojelezni kell, hanem meghallgatni.

2022. júl. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nem akartam senki lelkébe beletiportni vagy vállalkozókat lenézni. És mint írtam nem is csak a pénzről van szó, hanem a változásról. Ha ugyanennyit keresnék vele és a magam ura lennék, nem baszogatna szét senki, én osztanám be az időmet, már megérné. Mérnöki/műszaki vonalon milyen vállalkozásban lehet gondolkodni, amit egyedül el tud kezdeni az ember?
2022. júl. 11. 11:13
 13/13 sziszinko válasza:
0%
Ha szeretnél magad ura lenni érdemes lehet megpróbálni egy MLM vállalkozást. Kezdőtőke minimális kell hozzá, szabad időt kell inkább bele tenni és 3-4 hónap alatt úgyis kiadja, ha nem neked való munka. Ha meg bejön 1-2 év alatt olyan jövedelmeket lehet elérni, ami nem csak itthon, de külföldön is bőven megállja a helyét. Én saját egészségügyi problémám kapcsán kerültem kapcsolatba egy ilyen céggel első körben mint vásárló, majd mivel a termékek használnak és működnek elkezdett az üzleti része is érdekelni. Van vele meló ha el akarsz érni valamit, viszont lehetőség még több van benne. Itt senki nem korlátozza le, hogy mennyi a fizetésed. Amennyit el tudsz hinni fejben, azt be is tudod vonzani. A felső határ rajtad áll és rajtad múlik. Ezt nagyon szeretem benne ;-)
2022. júl. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!