Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendőr szeretnék lenni, de...

Rendőr szeretnék lenni, de viszont a fizetés alacsony. Más munkák is érdekelnek a rendőr mellett. Ki mit lépett ebben az esetben ?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. NKE egyetemre szeretnék jelentkezni és tisztességesen elvégezni az iskolát. Hallottam hideget, meleget. Egyetlen 1 bajom van az egésszel, hiába hadnagy, illetve tiszt vagy a fizetés 300 körül van. Ezek mellett is, Ha elvégzed a sulit betehetnek olyan megyébe amibe abszolút nem kivánnál menni. Nagyon szeretek tanúlni főleg olyan dolgokat amik érdekelnek. Annak a híve vagyok hogy a tudást senki se veheti el. Minél több mindenhez értek annál nagyobbak a lehetőségeim. Az éven el akarom kezdeni a targonca, illetve nehézgépkezelő szakot is(kotró,homlok,daru stb)

Vidéken élek és ezeket Pesten szeretném elvégezni.

Az albérlettel nincs gond, viszont egy tiszti ranghoz a 300 ezer szerintem kevés, abból élj, fizesd az albérletet stb..

Egyszerűen tanácstalan vagyok mibe fogjak bele, mert ezek mind érdekelnek. Ki mit lépne/lépett ilyen esetben?

Meghallgatok hideget, meleget.



2022. júl. 9. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Matekból milyen eszed van?

A biztonságtechnikai mérnökök baromi érdekes dolgokat csinálnak, és jobban meg is fizetik, és az is szaladgálós, ha akarod fúrós faragós meló is lehet, nem feltétlen kell asztal mögött ülni napi 8 órát.


A szüleid tudnak támogatni a suli közben?

Az is opció, hogy elvégzed az NKE-t, és mellette közben tanulsz valami polgári szakmát is napi 2-3 órát, hogy legyen egy kiutad.

2022. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Szlovákiában tanultam és ott nem feltétel a matek érettségi, szóval az sajna kilőve..

Nem szeretnék kérni a szüleimtől pénzt,épp adtak eleget és most mar csak én akarom őket támogatni

2022. júl. 9. 13:19
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Nemreg emeltek meg a rendorok fizeteseit...
2022. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

300k az én tudomásom szerint a hadnagy rangon..

Abból albérlet, étel Pesten elég szűkös sajna, de ha oda osztanak be ahova szeretném akkor úgy megérné. Nem tudni előre hova osztanának be, szóval ez egy 50 50

2022. júl. 9. 13:39
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
MÁV diplomásai is csak 220 nettó körül kapnak, és azok is meg tudnak élni Budapesten. Én is ekörül kapok, közlekedésmérnökként, tisztképzővel több év tapasztalattal. Sok fiatalt ahogy ,engem is a szüleink pénzelnek, ha téged is tudnak a szüleid akkor menj rendőrnek, de ha nem tudnak akkor inkább ne menj rendőrnek.
2022. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
220 ezerből mit lehet félretenni a kiadások mellett ?.. én szerintem semmit se. Főleg nem Pesten
2022. júl. 9. 18:47
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy tudom, hogy a 300 csak az alapbér, de vannak különböző pótlékok, juttatások.
2022. júl. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Ez nem kevés ha jól beosztod
2022. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
280 a hadnagyi jelenleg, másrészt nem rendfokozattol, hanem beosztástol függ. Szeptember 1-tol lesz 360 körül a fizetés. Én Pesten élek albérletben, 85t fizetunk felesben, simán lehet felretenni. Bár én nem főzök, napi kifozdes interfood vagy cityfood kaját rendelek, amiből leves második 2000 / nap, nekem elég egész napra is heti 10bol a kaja is megvan így. Másrészt nken van koli is...akkor minek akarnal albérletbe menni? Havi 22 ezer forint. Most meg az új jogviszonnyal azt az illetmenyt fogják kapni szeptember 1tol, amit a rendes hivatásos őrmester, törzsőrmester, főtörzsőrmester utolsó évben meg zászlós. Én tudod mennyiből éltem a koliban? 35 ezer forint árvaellátás, 35 ezer forint osztondij, és kaptam egy 20ast otthonról. Akkor ne mondd azt , hogy egyetem alatt nem tudnal sporolni a havi 200 X ezer forintból. Nekem meg ennyiből is maradt pénzem, ha 200 körül kaptam volna, milliomos lennék.
2022. júl. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt én válaszoltam, tisztább képet kaphatsz. https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..
2022. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!