Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnöki diploma mellé...

Villamosmérnöki diploma mellé megéri elvégezni egy PLC programozói tanfolyamot? Használható tudást adna? Ilyen 1 éves tanfolyamra gondolok.

Figyelt kérdés

2022. júl. 16. 16:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, hogy nem PLC-s szakirányon végeztem, ezért nem értek a PLC programozáshoz. Nem tanultam ilyet. Csak automatikát.
2022. júl. 16. 16:55
 2/8 Szirty ***** válasza:
25%

A PLC jó téma ha érdekel. Automatikától gondolom nem áll távol (bármit is jelentsen az "automatika" amit tanultál).


De ahhoz hogy eredményes legyél benne (vagyis hogy a szavaiddal élve megérje) rendesen rá kell feküdni a dologra...

2022. júl. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
19%
PLC programozás a legegyszerűbb dolog. 1 nap alatt megtanulja egy jobb képességű mérnök. Egy rosszabbnak 2 nap.
2022. júl. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:
84%

PLC programozást olyan szinten megtanulni hogy ne röhögjenek ki és "versenyképes" legyél hosszú idő.

Általában nem LED villogtatásban merül ki.

2022. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme, mérnökként az anyag egy részét ismered, egy másik részét pedig jóval gyorsabban megtanulod, mint ott tanítják. Alapismeretek nélkül nem könnyű, de próbálj meg akár gyakornokként bekerülni egy céghez és a gyakorlatban (vagy céges képzéseken) megtanulni!


#3: Ez azért nem igaz, kb. olyan állítás, mint hogy "a C++-t meg lehet tanulni 1 nap alatt", csak mert tudsz benne írni egy Hello World-nél kettővel bonyolultabb programot. Egyébként is, az igazán szakmai kérdés nem az, hogy le tudsz-e kódolni valamit, hanem hogy el tudod-e dönteni, egy adott alkalmazáshoz milyen eszközök kellenek, milyen struktúrában építsd fel a szoftvert és hogyan biztosítsd a biztonságos működést. Ezt pedig nem 1-2 nap, de nem is 1-2 hónap megismerni.

2022. júl. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Automatika szakirányon nem tanítanak PLC-ről? Meséld már el, hogy van ez? Melyik egyetem ez? Akkor mit tanultál? Robotokról meg pneumatikus vezérlésről?
2022. júl. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem automatika szakirányon voltam. Éppen ezaz.
2022. júl. 16. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Régi kérdés már, de itt az én két centem.


Mérnökként el ne menj PLC-s OKJ-ra, mert csak pénzkidobás. Beszélj az automatikás tanszékkel, főleg azokkal a tanárokkal akik PLC-t oktatnak, és kérj tőlük útbaigazítást. Egy már végzett kollegának nem fognak nemet mondani azért, mert meg akarja tanulni ezt a területet.

Mondanak majd könyveket, egyéb anyagokat, oszt hajrá!


Sajnos a PLC az tipikusan nem az a terület, ahol otthon is tudsz okoskodni valamilyen fejlesztői panellel, mert egy valamire is való PLC ára több százezer forint. Persze pl. a TIA portált le lehet kalózkodni, de úgy az igazi, ha van mellé hardver is, meg valami automatizálandó gyártósori elem, vagy más eszköz.

2023. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!