Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság egy villamosmérnök...

Manapság egy villamosmérnök mennyit keres? És keresett szakma-e? Nehéz elvégezni az az egyetemet?

Figyelt kérdés
Részletesen: Milyen egyetemre-karra érdemes jelentkezni? És mellékesen egy orvos vagy egy villamosmérnök keres többet?
2010. okt. 12. 21:21
 1/10 anonim válasza:
70%
hát figyelj, egy orvosi diploma 10miska kb... ráadásul ha a miskolci egyetemen vagy a bme-n végzed, akkor az ér is valamit, nem is keveset, nekem van ismerősöm aki hollandiába ment és a jelenlegi fizetése 780E Ft !NETTÓ! és még csak 1 éve van a munkahelyén
2010. okt. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
43%
Ez attól függ hogy azon belül milyen szakon végzel. en az vagyok amúgy de nem a szakmában helyezkedtem el és a többi volt osztálytársam se. Azok kapnak jól akik terveznek de azt kitanulni elég sok idő kell plussz nagyon jó agyunak kell lenni mert nem egyszerü.
2010. okt. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
fölösleges, ha nem szereted a munkád, tervezni sem fogsz tudni, és ha nem tervezel, akkor sok gázsit sem kapsz érte.
2010. okt. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én még középiskolás vagyok. Tervezni szeretnék majd, ez az irány mozgat engem főleg hogy valami újat csináljak. Fizika, matek, elektronika megy szerintetek jó lenne nekem a villamosmérnöki? Ja és még egy kérdés: Mi az hogy alap és mi az a mesterképzés úgy értem mire megyek az alapképzéssel és mire a mesterrel?
2010. okt. 12. 21:54
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem felesleges azt kérdezni hogy egy orvos v. villamosmérnök keres többet. Az egyik egy nagyon reál szakma a másik pedig humán. Szerintem egy embernek van egy beállítottsága. Vagy humán vagy reál. Aki mérnök akar lenni az nem hiszem hogy valaha is gondolkodna orvosi pályán.

Vagy rosszul látom? Tényleg úgy gondolom, hogy különböző embertípust igényel ez a két szakma, mégis sokan kérdeznek ilyet ezen a fórumon.


Inkább az a kérdés, hogy a mérnöki szakmán belül melyiket. Melyik mennyit keres, milyen az elhelyezkedés esélye. A villamosmérnökin belül is van szerintem rengeteg szak.


Én pl. tervezni akartam. Régen házakat, mert csak azt ismertem. Mivel nem rajzoltam szabad kézzel jól, így az építészmérnök képzés helyett az építőmérnökit választottam, mert láttam hogy ott is terveznek épületeket.

Aztán az egyetemen(BME) persze már jobban átláttam a rendszert.

Végül szakosodtam infrastruktúra/út-vasút majd a munkahelyem által úttervezésre.


De hiába van mindenkinek a szakmában építőmérnök diplomája, nem mehetnék el vasút tervezőnek, sem pedig magasépítőnek, sem pedig kivitelezőnek, mert akkor lenullázódna a szakmai tapasztalatom..


Szóval a villamosmérnökin belül is rengeteg dolog van. Különböző kereseti szintekkel.


Én pl. azért választottam az úttervezést, mert így aránylag könnyebb munkával, gyorsabb előremenetellel, jobban keresek az elején. Építészként nehezebb munkám lenne, és évekig egy főtervező mellett kéne a kuli munkát csinálni. Persze ők 10-20 év szakmai tapasztalat után sokkal jobban keresnek mint mi. Legalábbis aki eljut odáig. Náluk a munka is kevesebb, hiszen nem építenek minden nap irodaházakat.


Az út viszont mindig mindenhol szar!

2010. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
A humán beállítottságúak az irodalmat szeretik, a történelmet, az angolt... Azzal aztán sokra mennek az orvosin, mondhatom. Dehogyis humán az orvosi! Kőkeményen reál. A reál nem csak a fizika ember! A biológia, kémia is reál!
2010. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem gondolkodom orvosi szakmában ez csak egy mellékes kérdés volt.(Amúgy sztem az is reál mert kell biológia meg kémia vagy valami ami ezt kiváltja)Nehéz az egyetem? a BME-re érdemes jelentkezni vagy a BMF-el is megyek valamire? Kösz
2010. okt. 13. 18:25
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Változó mennyit keres...150 és 500 nettó között bármi lehet, de sajna én eddig csak a 150 körülire láttam példát.
2010. okt. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem mindenképpen BME. Mindig az adott szakma legelismertebb intézményével kell kezdeni. Aztán ha nagyon nincs az embernek pontja, akkor lehet alább hagyni v. fizetősre menni. Én annak idején inkább fizettem, majd a tanulmányi átlagom miatt átvettek államira.


Nem kell megijedni, attól hogy az egyetem nehéz. Mért mondják hogy nehéz? Mert mindenki 1-est kapott.

Ez úgy néz ki, hogy egy nehéz tantárgynál az emberek 95%-a 1-est kapott a dolgozatra, de aztán jön a pót, majd a pót pót ...stb. A végére azért megérti az ember.

Ha látod hogy senkinek sem megy, akkor könnyebb elviselni. Csak túl kell élni a durva tantárgyakat, a többi könnyebből pedig jó jegyekkel szépen fel lehet javítani az átlagot.

2010. okt. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
20%
kár h qrva nagy a pofájuk a villanykarosnak,iszonyat beképzeltek(tisztelet a kivételnek)
2010. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!