Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyikbe fektetnél inkább...

Melyikbe fektetnél inkább pénzt gyermeked számára?

Figyelt kérdés

Arany vagy babakötvény?


Ennél a kérdésnél már leírtam a részleteket:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Most szavazást is szerettem volna csatolni a kérdéshez, hogy egyértelműbb legyen az idetévedő emberek véleménye. :)


Persze, aki tud más opciót az írja le. De tudni kell, hogy nincs annyi pénzünk, hogy például ingatlanba fektessünk. És nem a haszonszerzés a cél, hanem az érték megóvása.



2022. júl. 16. 19:08
A kérdező szavazást indított:
Babakötvény
Arany
Egyéb (írd le kommentbe)
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Babakötvény mindenképp, egyéb állampapírok, részvények, minimális bankbetét, elenyésző mértékben lehet arany és kripto is.
2022. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Csakis arany! Azt bárhol elfogadják a világon, míg a babakötvény papíroddal kitörölheted, ha netán beüt a krach !
2022. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Crypto + részvények
2022. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 1. és 3. válaszoló! A kérdező azt mondta, hogy az érték megóvása a cél, nem az, hogy elveszítse a pénze nagy részét, vagy nagy eséllyel az egészét.


Én befektetési alapot ajánlanék, viszont ehhez mindenképp egy befektetési tanácsadó segítségét kérném, hogy biztos legyél a választásban, így legalább az általad leírt befektetési módokról is bővebben tudna tájékoztatni.

2022. júl. 22. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Egyikbe sem. A babakötvény annyit kamatozik, hogy tartja majd az értékét talán. Ha befizetést egy cipő árát, annyit kapsz vissza 18 év múlva is. DE addig, hiába lesz jobb befektetési lehetőség, kamat te nem rakhatod át. Az arany pedig nem kamatozik és költséges vagy rizikós tárolni.

Kockázatmentesen sima államkötvény is jobb, mert te vagy az ura. Én valamely százalékban részvény és állampapírba raknám. 20 év alatt a (amerikai, európai) részvény is nagyon megéri, akármilyen recessziók jönnek.

2022. júl. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
ethereum, doge coin (elon musk áll mögötte), lítium, réz stb... minden más magyar papírok meg csodakötvények kuka
2022. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem tudom eldönteni, hogy komolyan írsz-e ennyi f*szságot, vagy csak viccelsz :'D
2022. aug. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!