Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány éves kortól lehet tanulás...

Hány éves kortól lehet tanulás mellett is dolgozni?

Figyelt kérdés

Sehol sem találok erről információt. Azzal tisztában vagyok, hogy 15 éves kortól nyári munkát lehet végezni, de arról nem olvasok, hogy iskola időben, tanítás mellett mikortól megengedett. 16 éves vagyok, szeretnék heti egyszer vagy kétszer (sajnos többször nem valószínű, hogy belefér) dolgozni. Ez megoldható vagy csak 18 felett lehet?



(A kategória nem biztos, hogy jó, nem találtam a megfelelőt. Ezért bocsi.)



2022. júl. 23. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
16 felett mehetsz
2022. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
16 évesen nyugodtan mehetsz.
2022. júl. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
14 éves kortól bejelentve,feketén pedig akár 6 éves kortól is.
2022. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

"Sehol sem találok erről információt."


Munka Törvénykönyve ->


"Munkavállaló az lehet, aki a tizenhatodik életévét betöltötte. Ettől eltérően munkavállaló lehet - az iskolai szünet alatt - az a tizenötödik életévét betöltött tanuló, aki nappali rendszerű képzés keretében tanulmányokat folytat.


A gyámhatósághoz a foglalkoztatást megelőző legalább 15 nappal történő előzetes bejelentés alapján a jogszabályban meghatározott kulturális, művészeti, sport-, hirdetési tevékenység keretében a tizenhatodik életévét be nem töltött személy is foglalkoztatható."

2022. júl. 24. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!