Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg ekkora különbség...

Tényleg ekkora különbség lenne egy cégen belül 2 pozícióban? Vagy csak a fejvadász cég húzza le ennyire?

Figyelt kérdés

Én céges dolgozóként dolgozom egy helyen CNC gépkezelőként (igen, zöldgombos) bruttó 2800 forintos órabérért. Azt tudom hogy keresnek ide sorjázó (betanított munka) embert. Egy fejvadász cégnél láttam ugyan ezt (oda volt írva hogy melyik céghez és oda ahol dolgozom) ott a fejvadász cég meg bruttó 1700-1750-et ad sorjázónak. Pedig tulajdonképpen még keményebb munka mint a CNC-n lenni.

Ekkora különbség lenne (különbség az biztos van; de ekkora?) vagy a fejvadász cég húzza le? Azt sajnos nem tudom, hogy a céges dolgozó milyen órabért kap sorjázóként.


Szerintem fizikailag keményebb munka (javarészt flexel kell sorjázni).

Az igaz hogy a CNC meg inkább szellemileg nehezebb munka (akkor is ha zöldgombos, mert gépjárműiparba gyártunk, nagyon szigorúak a tűrések és így is figyelni kell és nagyon sok méret van, amit ellenőrízni kell minden darabon.)

Egyébként ez sem feltétlenül igaz, mert vannak 20-30 kg-os darabok amit kézzel kell felrakni, igaz az megy 1-1,5 órát is. Vannak nehezebbek azokat daruzni kell, azok meg van hogy fél napig mennek.


De ha mindent számításba veszek, a CNC-n könnyebb és lazább a munka mint a sorjázóban, hogy lehet az mégis hogy durván 1000 forinttal kissebb az órabér?



2022. júl. 24. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

A kulcsszó az, hogy betanított munka. Vagyis szinte bárki beesik az utcáról, mindenféle végzettség nélkül, azt is felveszik. Akár engem is, pedig még azt sem tudom, hogy mi az a sorjázás.

Te meg elvégeztél egy tanfolyamot, gondolom vizsgáztál is. Na ezt a befektetésedet fizetik meg, én például nem lennék alkalmas a te állásod betöltésére.

(Amúgy nem vagyok hülye, csak teljesen más irányú diplomám van. Te sem tudnád elvégezni az én munkámat, úgyhogy ezen a területen te keresnél sokkal szarabbul nálam.)

2022. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

CNC gép rezsi óradíja 20-30ezer forint, de már lehet több amilyen infláció meg áramdíj emelkedés van. Ebből ~10% az órabéred, ennyit rá tud szánni a céged ezek szerint.

Ezen kívül a gépben, szerszámokban, befogó készülékekben nagyon hamar nagyon kis figyelmetlenséggel nagyon nagy károkat lehet csinálni. Mondhatni a gépkezelő milliókért felel, oda kell figyelnie. Zöldgombozásnál is.

Gépbeállítónak persze még nagyobb a felelőségge, általában ők szokták összertörni a gépet új program élesítésekor.

Ehhez képest a sorjázás betanított jellegű munka nem akarom degradálni, de ez az igazság.

Egyébként van különbség sorjázók között is, van szakképzetlen aki csak leszedi az éleket, de vannak lakatosok is akik sorjázás mellett fúrnak, menetet vágnak, csiszolnak, políroznak, egyengetnek, stb.

2022. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ekkora különbség van a betanított és a képzettséget, gyakorlatot igénylő munka között. Az orvos is többet keres, mint az utcaseprő.
2022. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
A sorjázás a betanított munka alja környéke, szóval nem csoda, hogy kevesebb a bér
2022. júl. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak nem Gy-M-S megye?
2022. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!