Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mért várnak el minden munkahel...

Mért várnak el minden munkahelyen már több év tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Mégis honnan szerezzek 4 meg 5 év tapasztalatot az adott munkakörben ha mindenhol már azt várják el hogy legyen 4 meg 5 év tapasztalatom!
2010. szept. 22. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
22-es csapdája. Talán sosem volt még ennyire szívás a pályakezdők élete, mint azutóbbi pár évben. :(
2010. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem mindenhol kérnek ennyi évet.

A tapasztalatok közé beírhatod a suli alatt végzett szakmai gyakorlatot, a szakdolgozatot, odaírva, hogy hol kutattál.

Sokszor ez is elég, és nagyon sokat számít a jól megírt önéletrajz és személyes találkozás.

Néha megéri elmenni asszisztensnek egy szakember mellé, ott lehet a legtöbbet tanulni.

2010. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Második vagyok.

Szerintem ezzel próbálnak szűrni egyébként a cégek, hogy lehetőleg gyakorlottabb, rátermettebb emberek jelentkezzenek.

Na meg, ha így belegondolok, ha nem jelentkezik megfelelő jelölt, akkor ezzel indokolhatják, hogy mégsem vettek fel senkit, ha netán valaki munkaügyi bíróságra menne.

2010. szept. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a iskola alatt végzett gyakorlatot nem nagyon számítják bele ha megy is az ember maszekhoz akkor már azt várja hogy kend vágd a dolgot és úgy dolgozz mintha már benne lennél a szakmában mi tudom én hány éve!
2010. szept. 22. 18:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert a betanitással nem akarnak tökölni.Telje3s értékü embert várnak.
2010. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a munkahelyek is rossz helyzetben vannak. Gondolj bele, nekik egy csomó idő, azaz pénz egy kezdőt betanítani. Tessék beleírni mindent, ahol dolgoztál, szakmai gyakorlatot is, diákmunkát is (főleg ha témába vág), mindent.
2010. szept. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség. Figyi, ha van 3év tapasztalod pályazatírás területén, de te váltani akarsz, mondjuk, marketing érdekel akkor hiába van gyakorlatodot, akkor is be kell tanítani.

Én most végeztem az egyetemmel és olyan munkakörbe jelentkeztem, ahol legalább 2 év szakmai tapasztalatot kértek. De nekem csak 1 hónapos gyakorlatom volt. És most ott dolgozok.

Az önéletrajzon és a személyes találkozon sok múlik. Természetesen már az interún feltett kérdésekből leszűrik, hogy te ezt megtudod e csinlni vagy mégsem.

Én azt tanácsolom, hogy hogy minnél több helyre küldd el az önéletrajzodat, még oda is ahol 2 éves tapasztalatot kérnek. Ja és jól kell eladnod magad, és néha pofátlannak kell lenni. MErt azok nem érvényesülnek akik csak nyávognak, meg be ülnek a sarokba.

2010. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azért várják el mert nem gondolnak a pályakezdőkre, és nem akarnak úm. tapasztalatlan dolgozókat felvenni. Abba meg nem is gondolnak bele h ők is voltak pályakezdők, és nekik is el kellett valah indulni. Most én is itthon vagyok lassan 5 hónapja, és munkát keresek. De ez van, nem egyszerű az biztos.
2010. szept. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!