Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Eltévedtem a karrierutamon....

Eltévedtem a karrierutamon. Ti hogyan találtátok meg?

Figyelt kérdés

Elvegeztem egy mérnökképzést, ami után a munkahelyeim nemcsak pocsékok voltak, de még csak nem is fizettek meg rendesen. Teljesen kiábrándultam pár év után. Most olyan munkám van, amihez nem kell szakképesítés, viszont alig élek meg belőle (ugyanannyit keresek, mint mérnökként). Képzésen gondolkodom, de nem tudom, hogy mi lehet jó döntés?


- Elvégezzem azt, amelyiket szeretem csinálni, de szintén nem fizet a legjobban?


-Keressek olyat, ami jól fizet, jók a munkakörülmények, de nem annyira szeretem csinálni?


Milyen módszerekkel tudom eldönteni, hogy mi legyen? Úgy érzem, hogy semerre sem halad az életem. Az nem opció, hogy visszamegyek mérnöknek, egy életre elegem lett abból a közegből.


2022. júl. 29. 05:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te döntsd el, neked mi a fontos. Én úgy vagyok vele, hogy a karrierben is van egy mágikus háromszög: jól fizet, rugalmas időbeosztás, szereted csinálni. Kettőt választhatsz a harmadik javára.
2022. júl. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem keresel olyat, ami jól fizet és szereted is csinálni?
2022. júl. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még keresgélek, hogy mi lehet olyan ami jól fizet és szeretem is csinálni, de nagyon elakadtam.. Valahogy a kérdésben kiírt végleteket találom csak.. vagy szeretem, vagy jól fizet..
2022. júl. 29. 10:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, most látom, hogy elírtam. A harmadik kárára.
2022. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan milyen végzettséged van? Szint, szakterület stb..
2022. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját esetem tudom leírni. Eredetileg amit elkezdtem szakma nem fejeztem be, végül évekig gyári munkásként dolgoztam. Gondolkodtam, kerestem a lehetőséget, mit kéne fejlődni. Volt opció, hogy autó fényezést tanuljak, végül évek óta lestem a targoncás munkát, azt próbáltam ki és végül tanultam meg.
2022. júl. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5. A végzettségem nem releváns, a komplett mérnöki területre nem szeretnék visszamenni. Inkább teljesen új irányt keresnék, mert elegem van az egy helyben toporgásból.. :)


Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

2022. júl. 29. 13:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7.

5. vagyok


Oh, világos.


Én sok karriernapot látogattam, szinte az összes egyetem szervez ilyet. Ott megjelennek a vállalatok és ismertetik egyes pozíciójukat, hogy miből áll egy nap, mik a feladatok stb..szerintem sokat segítene neked.


Ha megengeded, javasolnám a gazdasági szektort. Ha szereted az informatikát, akkor gazdaságinformatikus képzést ajánlanám. Nagyon kelendőek, profi a körülmény és a fizetés is nagyon jó.

2022. júl. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam villamosmérnökről aki villanyszerelő képzés után villanyt szerel, gépészről is tudok aki auto szerelő lett, illetve épìtészről aki nyilaszarot épit be és gipszkartont szerel mint vállalkozó. Van akinek maga az iparág tetszene de mondjuk egy irodai multis közegbe már csak szenved. Akkor mondjuk ilyen irányú váltáson is érdemes elgondolkodni. Mernöki háttér ismeretekkel lehet, hogy meg sikeresebb is az ember ilyen téren, mert a dolgok emeleti hátteret jobban átlátja.
2022. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg a pénz motivál akkor alkalmazottként az IT terulet az ahol a legtöbbet el lehet érni. De ha maga a téma nem érdekel akkor nem érdemes belevágni.
2022. júl. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!