Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha elvégzek egy biológia...

Ha elvégzek egy biológia alapszakot, és megcsinálok egy C1-es nyelvvizsgát, azzal külföldön lenne olyan állásom, ahol 4-5000 euró lenne a fizetésem?

Figyelt kérdés
Mindenképpen külföldön akarok dolgozni. De érek valamit egy biológia BSc-vel?
2022. júl. 31. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
A bsc sokat nem ér, az msc-vel lesz értelmezhető tudásod
2022. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam, hogy 5 évig kell tanulni az egyetemen, hogy valamit érjen.
2022. júl. 31. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ez csak a bolognai rendszer miatt lett kettészedve, hogy ha valaki mégis mást tanulna, akkor legyen erre lehetősége, de az alapszak az tényleg csak az alapokat adja, kuli munkákat lehet vele csinálni pl. Laborban asszisztens, synlabnál a kakit vizsgázni
2022. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Inkább a 2500-3000 euró reális.
2022. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Én biológus vagyok, van PhD-m, 5500 körül van a nettóm. Friss BSc-vel max 3500 körülre lőnélek be.
2022. júl. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kutatási terülteken nehéz MSc/ PhD nélkül valóban érvényesülni.

BSc szinten max aszisztens/biorobot munkát tudsz max csinálni

2022. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

BSc külföldön (meg gyakran itthon is) technikus kategóriába esik szakmai megítélés szempontjából. Kezdőként bruttó 3000 EUR talán összejöhet.

MSc-vel pedig pályakezdőként fognak kezelni, PhD-vel (hacsak nem épült ki céges kapcsolatod a doktori alatt, ami biológusoknál nem ritka), pedig a cégek ugyan látják majd benned a potenciált, de félve ruháznak be egy gyakorlatilag túlkoros pályakezdőbe. Ez mind saját tapasztalat és senkit sem akartam megbántani ezekkel a jelzőkkel.

2022. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!