Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még olyan szakma, ami...

Van még olyan szakma, ami esetén az ügyfelek/fogyasztók elvárják, hogy bizonyos körülmények között ingyen dolgozzanak nekik?

Figyelt kérdés

Volt egy rövid riport, ahol egy lány elmondta, hogy az utcán talált egy kutyát, elvitte állatorvoshoz, megvizsgálták (rtg is volt), elaltatták az állatot és a szemét állatorvos ezért pénzt kért. (Valószínű csökkentett ár az összegből ítélve)

Beleolvastam a kommentekbe, a legtöbben szörnyű dolgokat kívántak az állatorvosnak.

Facebook csoportok is vannak olyan leírással, amiből az következik, hogy a jó állatorvos az éjszaka közepén is rohan egy beteg állathoz ingyen. Ez nem egyedi eset.


Nekem nem jut eszembe semmi más terület, ahol az emberek ennyire elvárják, hogy ingyen ellátást kapjanak.

Ha egy mentett állattal beugrik egy taxiba nem várja el, hogy ingyen fuvarozza. Ha egy mentett állattal bemegy egy állateledelbe, ott se ingyen kapja az ételt.


2022. aug. 1. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy általánosságba ha valamilyen adakozós dolog van akkor elvárják az emberek hogy ingyen csinálják csak azért mert adakozás.


Szerintem mindent meg kellene fizetni, persze állatorvosként akarsz segíteni az állatokon, de ha minden mentett kutyát ingyen vállalsz akkor éhen fogsz halni. Ha meg nem vállalsz el minden kutyát akkor honnan döntöd el hogy melyiknek segítesz és melyiknek nem.

Ha adakozni akar valaki akkor adakozzon a saját akaratából és ne legyen rákényszerítve

2022. aug. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erről van szó igazából. De ez csak egy eset.

[link]

A kommentek hozzáállása, amt felháborító szerintem.

Az állatorvos nem adakozik, a munkáját végzi ilyenkor. Nem tudom, hogy van-e még olyan munka, ahol egy 40ezer körüli végösszegből elengedik a felét, majd a híradóban köt ki, mert milyen szemét volt.

2022. aug. 2. 16:54
 3/3 anonim ***** válasza:
A könyvelőket sokan ingyen adótanácsadónak tekintik. Nyilván akinek a könyvelését csinálja az fizet, de nem ritka hogy azok aki évente egyszer egy adóbevallást csináltatnak meg pénzért, rendszeresen hivogatják tanácsot, tájékoztatást kérve.
2022. aug. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!