Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrier szempontjából melyik...

Karrier szempontjából melyik szakot érdemes elvégezni másoddiplomának, ha már van egy bölcsész jellegű diplomám külföldről?

Figyelt kérdés

Az egyik szak a jog lenne, jogászként végeznék.

A másik szak a nemzetközi tanulmányok.

Ezek hasonló társadalomtudományi szakok, de melyiket lenne érdemes választani? Van már egy diplomám külföldről ami pedagógiai irányultságú.



2022. aug. 2. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Inkább menj már dolgozni, nem kell annyi fölös diploma. Jogászból dunát lehet rekeszteni, nemzetközi tanulmányokkal jobban járhatsz külföldi munka esetén. De igazából külföldi munka sok van, irodai jellegű is, ha beszélsz nyelveket.
2022. aug. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. aug. 2. 12:50
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
A jogászt, egyértelműen. Elég sok lehetőséged lesz vele, és ha most tudsz valahol dolgozni is, akkor el tudod végezni levelezőn. A nemzetközi tanulmányok elég kamuszak, felejtős.
2022. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
10 évet éltem külfödön, van egy külföldi diplomám, anyanyelvi szinten beszélem az adott nyelvet mellette angolul tudok. Ezek melle gondoltam.
2022. aug. 2. 15:12
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
#4. Ez szép. De sajnos nem változtat a tényen, hogy a nemzetközi tanulmányok szak finoman szólva sem túl értékes. A jogászképzés viszont valóban számos kaput megnyithat előtted.
2022. aug. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem itthon egyiket sem.


Én a helyedben elhúznék külföldre.

2022. aug. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!