Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionozás vagy szakma?

Kamionozás vagy szakma?

Figyelt kérdés

Autószerelőnek tanulok. A szakmában, mint autószerelő nem hiszem, hogy fogok dolgozni, viszont más szakirányú területen most is dolgozok. (gyár karbantartó) Nettó 320.000 forintot viszek most haza a műszakpótlék miatt plusz caffeteria illetve 13+14. havi fizetés.


Ez előtt én vállalkozásban fuvaroztam csak akkor még B kategórián, viszont én szerettem ezt csinálni, nem volt vele bajom. Érdemes lenne felülnöm kamionra inkább a nagyobb fizetésért vagy maradjak a szakmámban?


Gondolom a kamionból kb sose fogok tudni kiszállni a fizetés miatt, viszont nem tudom, hogy egyáltalán valaha is tudnék annyit keresni a szakmámmal, mint a jogsival.


Ha az valamit is számit 24 vagyok.


2022. aug. 14. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Kérd ki az ő véleményét is. A pénz nem minden.

Szerintem:

- amekkora felelőséggel jár, őrültek az utakon, így, bármikor a börtönben találhatod magad,

- a kamionban éled le az egész életed,

- higiénia, közel nulla,

- értelmes kikapcsolódási lehetőség is, nagyon minimális,

- értelmes társaság, nulla, tisztelet a kivételnek,

- előrelépési lehetőség zéró.

2022. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt.

Azért a pénzért, nekem nem érné meg.

2022. aug. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Cigány élet az a kamionozás. Felvágják a ponyvát, felelsz az áruért, büntetnek a rendőrök, nem mindegy hol mikor tankolsz.


Én inkább keresném a felét autószerelőként, mint kamionozzak.

2022. aug. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

#3 elmondta a kamionozás főbb árnyoldalait szerintem.

Amúgy ha most multiban vagy karbantartó, egy normális cégnél támogatják az előrejutásodat, ha tehetséges vagy és igyekszel, elküldhetnek tanfolyamokra, előléptethetnek csoportvezetővé, támogathatnak pl egy mérnöki szakot, stb... Nagyon sok lehetőség van egy jó multiban szerintem

2022. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. aug. 15. 04:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Közvetlen családtagom 15 éve csinálja. Éjszaka vezet, mert a parkolókat már kora délután befoglalják egész Európában, a fizetőseket is. A higiénia megoldható, csak odafigyelést igényel. Gondolok a zuhanyzásra, mosdóhasználatra egyaránt. Utóbbi optimalizálásához az étrendet és a vízfogyasztást is be kell állítani, hogy ne az autóban kelljen vizelned vezetés közben. 2-3 év alatt kiismered a főbb útvonalakat, utána már rutinból vezetsz. A rendőrök nem piszkálnak, nem állítanak meg, de előfordul gyorshajtás. Munkáltatótól függ, hogy mennyit és hogyan tolerál. Bizonyos gyakoriság fölött saját zsebes. Szóbeszéd alapján kollégáktól gyorsan megkapod az infót, hogy hol érdemes és hol nem érdemes megállni pihenni, így a rakományt fosztogatását el lehet kerülni. Előfordul, hogy neked kell rakodni, a tűző napon az utánfutóban nem egy leányálom. A tankolás attól függ, hogy milyen időre mész ki. Ha hetelsz, nem kell vele foglalkozni út közben. A személyautósok néha próbálják büntetni a 40 tonnát, idővel hozzászoksz és alkalmazkodsz az ilyen helyzetekhez. A szocializáció lehetősége is korlátozott, relatíve sok primitív vagy/és lekezelő ember vezet kamiont, nem tudsz beszélgetni pihenőidőben.

Egyénfüggő, hogy kinek való. Van aki egy hétig sem bírná, van aki sok évig csinálja. Az sem mindegy milyen a munkáltató, egy rossz logisztika, kényelmetlen autó vagy inkorrekt bérezés tönkre tudja tenni mindazt, ami miatt sokan szeretik és csinálják a kamionozást.


Egy próbát megérhet, ha a jelenlegi helyeden nem ipció a fejlődés és a leendő munkáltató támogatja a jogosítványodat.

2022. aug. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én mindenképpen hetelnék vagy pedig naponta járkálnék be. Szivesen mennék silósra is,tartányosra, konténerre meg igazából bármire. Kollégákkal nincs gondom, mert nem nagyon keresem senkinek a társaságát.


"Egy próbát megérhet, ha a jelenlegi helyeden nem ipció a fejlődés és a leendő munkáltató támogatja a jogosítványodat."


Nem rég kezdtem a szakmát, tehát pályakezdő vagyok. Előbb-utóbb lehet, hogy feljebb raknának, de ezt nem tudom megmondani. A jogsit elsősorban magamnak fizetném, amit találtam a környékünkön céget, ott rakodónak kellene mennem ameddig jogsizok majd utána lennék soför. Az napizós lenne, de nem tudom, hogy nettó 350.000 forint mennyire számit jónak. (Ennél a mostani helyemen nem keresek sokkal kevesebbet.)

2022. aug. 15. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!