Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes lehet 30 évesen...

Érdemes lehet 30 évesen teljesen új területen, másik szakmába kezdeni?

Figyelt kérdés

Ami van nagyon szívesen csinálom, állítólag jól is, viszont családot alapítani, oktatást, orvost fizetni ezen a területen aligha lesz lehetőségem (gépészmérnök, tervező). Egyelőre nem, de később ezek sorra kerülhetnek.

Arra gondoltam, hogy mivel úgyis szívesen tanulok újat, jól viselném a karrierváltást.

Beiratkoznék egy gyorsan elvégezhető, minimális otthoni felszereltséget igénylő (tehát pl nem kell komplett asztalosműhely) viszont biztos szakmát adó képzésre. Hegeszteni pl szeretek, szívesen kitanulnám úgy igazából. Siemens PLC-t, frekiváltót már programoztam pár alkalommal, lehetne akár PLC programozó is. De, hogy messzire menjek, akár még burkoló is.

Először munka mellett, aztán ha bejön, szépen csoportosítanám oda az időmet.

Más hozott már hasonló döntést? Illetve milyen utat járt be, aki igen?



2022. aug. 15. 16:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
érdemes
2022. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
70%
Inkább örülj, hogy van munkád!
2022. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
78%

Hát 600nettónál nem fogsz többet keresni burkolással Magyarországon.

PLC vel nem tudom mi a helyzet de valszeg ott is kezdő fizut kapnál.


Sztem pénzügyeidet kéne átnézned, mert ennyi pénzből, ha az asszony is dolgozik akkor meg kéne tudnotok élni.

2022. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Bármennyire is érdekel és szeretnél (vagy nem tudom honnan pattant ki a fejedből) PLC programozással foglalkozni, szinte biztos, hogy kezdőként sehol sem fognak nettó 600-at fizetni. Még 5-öt sem. Mire eléred a jelenlegi bérszínvonaladat az legalább 3-4 évbe telne szerintem.

Ha csak a pénz érdekel, akkor a helyedben én inkább a szakterületemen maradnék és indítanék egy gépalkatrész gyártó vállalkozást. Ha van 15-20 millió forintod meg fel tudnál venni vállakozói hitelt és/vagy EU-s pályázati pénzhez jutni, akkor talán kivitelezhető, olcsó, használt gépekkel.

Egyébként sok CNC forgácsoló is megkeresi már a nettó 4-500-at túlóra nélkül, pár év tapasztalattal, igaz általában több műszakos munkarendben.

2022. aug. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

“ projektmunkákról az a tapasztalatom, hogy 95%-ban egy tapasztalatlan startupper van mögötte valami totál átgondolatlan ötlettel. (Fizet, de az ember a fióknak tervez. Temérdek a greenwashing, a spanyolviasz, vagy az eleve pénzbehúzásra készült átverés. Azt 10 éve még csináltam, de amivel szakmailag vagy emberileg nem értek egyet, az már nem megy.)”

Nem ilyen projektmunkák, interim mérnöki tevékenység.

2022. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
nettó 600e röhögva megvan szakiként. konkrétan halom olyan fodrász ismerősöm van aki nettó 1M fölött rak el havonta
2022. aug. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

#16 azért azt nehéz elhinnem.

Női hajvágás mondjuk 10-11 ezer forint a 1.5 óráért, festés 20-30-40 színtől függően, de az kb egy délutáni munka is lehet mire megvan.


Festékek, kellékek, székbérlés el tud vinni több száz ezer forintot is havonta.


Szval max a bruttó munkabére lehet millió felett, nem a megadózott konkrét profitja.


Burkoló még 40 ezres napidíj mellett is 800 ezer bruttót visz haza ami még mindig nem üti meg a 600 ezret nettóban. Ausztriába persze megkeres bőven ennyit de most MO ról volt szó.


És alkalmazottként szokott lenni kafetéria es egyebek amik ezekbe a munkakörökben jóval ritkábbak

2022. aug. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
pl egy barber 5-6k-t kér egy hajvágásért, 1 óra max, naponta 8-9 vendég simán, szombatonként is tudnak dolgozni az 1,2 milla. Elején kell venni pár gépet aztán csinálhatja is, költség nem sok van 50k KATA
2022. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
meg bérelni kell a helyet ami havi 120-200 körül van
2022. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
akkor 1M, sry :D
2022. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!