Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Másnak is vettek vissza a...

Másnak is vettek vissza a fizetéséből a megemelkedett rezsiárakra hivatkozva?

Figyelt kérdés

Kissebb számtech cégnél dolgozok és ehónapban már 20-al kevesebbet kaptam.

Gépek szervizelése, kisebb hálózatok kiépítése, stb.


Akik szerint ezerféle munka van: NEM Budapesten élek, sőt, onnan elég távolt (Kelet-MO)

Itt ezt is meg kell most becsülni, vagy mehetek 3 műszakra :/



2022. aug. 16. 07:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk ponthogy 4%-os emelést adtak a rezsiárak miatt
2022. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen, jól látjátok. Minimálbér számlára + a többi kézbe. Így kerestem 280-at, most be lettem jelentve rendesen és a rezsiárak és a többi költség miatt csak 260-at tudott a főnök ajánlani. A sűrűsödő NAV-os b...szakodások miatt döntött így az ügyvezető. egyedülálló 29 éves pasi vagyok, szóval nem kapok semmiféle adókedvezményt. És arra irányult a kérdésem igazából, hogy ez máshol is tendencia-e ahol ahogy írjátok szűrkézés van. 4 fős cég amúgy.
2022. aug. 16. 09:37
 13/25 anonim ***** válasza:
32%

Ezzel akkor nem nagyon lehet mit csinálni,ajánlom hogy keress másik állást akár jóval messzebb is,akár költözz el,törj ki ebből a fertőből amint tudsz.Én is 50 km-re lévő munkahelyre jártam 1 évig mert helyben ugyanilyen legalja helyek vannak,most már ide költöztem és sokkal elégedettebb vagyok.

Szürkézés leginkább kis cégeknél,elmaradott régiókban jellemző,normális helyen normális cég nem trükközik ilyennel.Fizetésmegvonásra is ez vonatkozik,értelmes helyeken pont most emelnek nagyokat,csak az inkompetens,kicsi,elmaradott cégek szorulnak ilyenre ahol ilyen kiszolgáltatott emberek vannak.

2022. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
27%

A törvény nem ír elő olyat hogy nem lehet a bért csökkenteni, csak nem mehetsz a bérminimum alá. Nálunk így vannak elküldve a henyélők, leszámol az magától ha csökkented a bérét. Persze ez nem alapítványi iskola :)


Kisebb cégeknek két lehetőségük van spórolni, vagy bért csökkent, vagy leépít. Amikor a nagyok is elkezdenek majd leépíteni onnantól mondhatjuk hogy car van a palacsintában, és akkor majd lehet itt okosakat mondani.

2022. aug. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#14 a ber a munkaszerzodes resze, ami a torveny szerint nem modosithato egyoldaluan.

Nyilvan lehet bert csokkenteni, csak az szerzodesmodositast von maga utan, amit a munkavallalonak is ala kell irnia.

2022. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

# Mond csak, ha én azt mondom hogy 20 ezret csökkentenék mert a rezsi megemelkedett akkor te nem mész bele 500-700 ezres fizu esetén ha egyébként meg vagy elégedve a munkahellyel?

Másik lehetőség, becsukom a céget, eladom az eszközöket és éllek mint marci hevesen.

Mondhatod hogy infláció elviszi, de a kintlevőségek 90%-a eur-ban van.

2022. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

#16 nyilvan nem megyek bele, eleve az en rezsim is megemelkedett.

Sosem talalkoztam meg szerencsere ilyen troger szar hellyel, ahol fizut csokkentenek, de mondanek is fel azonnal.

2022. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

# 17 Akkor nem értem hogy az embereim miért nem változnak már idestova 10 éve. Nem borsodi zsákfalus vállakozás, nyugatmagyarország és külföldre szolgáltatunk.

Nem kellett csökkentenem a béreket de ha kellene szerintem belemennének. Én sem tudok mindig mindent kitermelni.

Te gondolom Budapesti vagy, hát rátok nem jellemző a kompromisszum készség.

A munkáltató és a munkavállaló is néha rákényszerül hogy engedjen az álláspontjából.

Én bizonyára tróger-szar cég vagyok de mint írtam abba is hagyhatom és akkor 10 család kereshet állást. Bizonyára örülnének neki, bár ezzel a tudással nem féltem őket, nem lesznek munka nélkül 5 napig sem.

2022. aug. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor nem értem hogy az embereim miért nem változnak már idestova 10 éve"


Pedig nagyon egyszeru a valasz. Eleg csak jozan paraszti esszel atgondolni, ket opcio van:

- nincs jobb lehetoseguk

- van jobb lehetoseguk

Ha az elso igaz, akkor nyilvan nem fognak elmenni.

Ha a masodik az igaz es ok megis a rosszabb lehetoseget valasztjak, akkor egesz egyszeruen csak hulyek/mazochistak.

Nem bonyolult ez.

2022. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
68%

#19 Van több és jobbnak tűnő opció és mindez 30 km-en belül.

Viszont kihagytad a harmadik lehetőséget, bizonyos bérszint felett nem mindegy kinek dolgozol. Kereshetsz 100 ezerrel többet de csak egy szám vagy a statisztikában, lecarják a problémáidat és kihajtják a beledet. Vagy emberszámba vesznek, emberként bánnak veled és nem utolsó sorban a főnök jót áll érted minden esetben (ha kinyírsz valakit akkor nem az okot keresi hanem a lapátot), a zárójeles rész képletesen értendő.

2022. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!