Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Váltanátok a helyemben?

Váltanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

A jelenlegi cégnél, ahol dolgozom heti 3 nap home office, heti 2 nap irodai bejárás van. A fizetésem havi nettó 425 ezer forint+ prémiummal együtt kb 440-450 ezer forintra jön ki havi szinten. A cégnél mindössze 2 hónapja dolgozom.

Viszont kaptam egy másik ajánlatot, ahol nettó 600 ezres fizetést ajánlottak alapbérként. Prémiumról egyelőre még nincsenek pontos információim. Viszont ez esetben nem lenne home office. Heti 5 nap irodai bejárás van.



2022. aug. 18. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen váltanék, az jelentős összeg. De miért ennyire fontos a home office, hogy ennyire negatívum az irodába bejárás?
2022. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Távolság főként. Nem mindig van kedve az embernek utazni 45-60 perceket. Meg sokszor itthonról komfortosabb a munka is.
2022. aug. 18. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha ténylegesen szükséges a bejárás, akkor váltanék. Ha csak túl vaskalapos a cég, akkor nem feltétlen.

Persze a hibrid is vacak megoldás. Nem értem, hogy sok cég miért erőlteti a full homeoffice helyett...

2022. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hááát, ha nincsenek anyagi gondok, nekem a home office lehet többet érne. Mi lenne, ha bepróbálkoznál, hogy minimum hibridre adjanak lehetőséget?
2022. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is sokat ér a home office, de ez elég jelentős különbség, ami miatt érdemes lenne váltani.

3-as, azért erőltetik a hibridet, mert az van a jogszabályban, hogyha már legalább heti 2 napot bejárnak a dolgozók, akkor nem kell rezsitámogatást fizetni a cégnek. Teljes HO-ban kéne, és azt nem szeretnék. Meg nálunk pl. sok manager még mindig ott tart, hogyha nem járnak be az emberek az irodába, akkor nem dolgoznak rendesen. Pedig minden munka mindig el volt végezve, de valakinek még ez sem elég bizonyíték.

2022. aug. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"az van a jogszabályban, hogyha már legalább heti 2 napot bejárnak a dolgozók, akkor nem kell rezsitámogatást fizetni a cégnek. Teljes HO-ban kéne"

Ezt a jogszabályt linkeld be kérlek! Full home office-ban vagyok, a szerződésemben is távmunka szerepel. Be se tudnék járni, mert a cég 300km-re van. NEM kapok rezsitámogatást.

De az előző helyen sem kaptam, pedig az egy multi volt és amikor a covid miatt mindenkit hazaküldtek, akkor a szerződés is módosítva lett távmunkára.


"sok manager még mindig ott tart, hogyha nem járnak be az emberek az irodába, akkor nem dolgoznak rendesen"

Na, az ilyen begyepesedett managereket kellene eltüntetni. Én konkrétan hatékonyabb vagyok itthon, mert nem szakítanak folyton félbe, nem hívnak kávézgatni és tudok koncentrálni, mert zaj sincs.

2022. aug. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os, ezt nekem a főnököm mondta, soha nem néztem utána, de most igen.

[link]

Ezek szerint nem kötelező.

A főnököm nem akarja a home office-t ezek szerint. Itt az áll, hogy igényt lehet tartani a felmerülő költségekre, ha azt tudod bizonyítani. Mégis hogy tudnám bizonyítani, hogy a villanyszámla hányad részét fogyasztja el a laptopom? Nincs rá külön villanyóra.

2022. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogyasztásmérőt köthetsz rá, de szerintem nem fogyaszt annyit, hogy megérje vele szenvedni a munkáltatónál.
2022. aug. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!