Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oldjátok meg az állásinte...

Hogy oldjátok meg az állásinterjúkat, ha aktívan munkát kerestek? Nem fogy el nagyon hamar a maradék szabadság?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem fér bele 1-2 interjúnál több abba a huszonpár napba. A felét alapból kiadják, 1 hét nyár, 1 hét karácsony. Valamennyire lehet trükközni azzal, hogy fél nap szabadság, meg a kivett napot a hét többi napján ledolgozom, de így is nagyon neccesen férek bele a keretbe.

2022. aug. 24. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Miért kellene az interjúhoz szabi? Fél óránál úgyse hosszabb egy, én szimplán elvonultam addig egy meeting terembe. Most meg homeofficeban pláne nem gond.
2022. aug. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Kora reggelre vagy késő délutánra kértem az interjú időpontokat. Az aktuális munkahelyen legfeljebb annyit mondtam, hogy később érek be, vagy el kell indulnom picivel előbb.
2022. aug. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Volt, hogy ebédszünetre kértem.
2022. aug. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%
Évente 2x2 hét nyaralós "betegállományon" kívül ha már máshol interjúzol akkor nyilván belefér még 1-2 hét. Ha kirúgnak kit érdekel, úgyis lépni akarsz. Én idén váltottam, júniusban voltam Korfun táppénz alatt (11 nap), utána dolgoztam egy hetet, majd behívtak 6 helyre, mert szétküldtem kb 20 céghez az önéletrajzomat, emiatt kapásból jött a következő 10 nap betegállomány xd
2022. aug. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%
Távmunkában dolgozom rugalmas munkaidőben, interjúzni pedig online interjúzok, így meg tudom oldani bármikor.
2022. aug. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Nehezen. (nem home office-zom) Én legutóbb pont emiatt előbb inkább felmondtam. Bár tudom, hogy nem ez a legbiztonságosabb stratégia. Szerintem kezdd el a jelentkezéseket, aztán látod, hogy alakul. Mert lehet,hogy a 2.-3. helyre már fel is vesznek.
2022. aug. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
8%

#4: "Én idén váltottam, júniusban voltam Korfun táppénz alatt (11 nap)"

Gratulálok, táppénzcsaló! Az hozzád hasonlók miatt van bizalmatlanság az alkalmazottak felé sok cégnél! Mégis mire nem elég az a 25-30 nap szabi, hogy nyaralni is táppénzen mégy, amiért ráadásul kevesebb pénzt is kapsz?!


"szétküldtem kb 20 céghez az önéletrajzomat"

Hát, ha 20 céghez kell szétküldened a CV-t, az mutatja, hogy nem lehetsz túl értékes a munkaerőpiacon...



Egyébként nem értem az egészet. Az a munkáltató, ahol 2022-ben nem online mennek az interjúk, az egy őskövület és nem is érdemes foglalkozni vele.

2022. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

7-es, olyan kis cuki.

Ha valaki váltani akar, nyilván meg van az oka, talán nem korrektek vele a munkahelyen? Hagyjuk már ezt a dolgot, mindenki a saját érdekeit nézi.

Én is azt mondanám, ha nincs már szabid, menj el táppénzre. Az is jó stratégia, hogy kora reggel, vagy munkaidő után mész interjúra, de sajnos a legtöbb helyen ez nem kívánságműsor.

2022. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Hát, ha 20 céghez kell szétküldened a CV-t, az mutatja, hogy nem lehetsz túl értékes a munkaerőpiacon..."

Vagy mondjuk rövid időn belül váltana, és szeretne válogatni az ajánlatok közül, nem feltétlenül egy kiszemelt céghez menne.

2022. aug. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%

#8: De #4 nem ezt írta, hanem, hogy 11 nap táppénzt használt arra, hogy nyaralni menjen. Most komolyan: 5-7 nap szabi nyaralásra, 4-5 nap karácsonyra és még mindig marad 13-15 nap, amit el lehet szórni év közben.

Nem tudom, mire pocsékolják el az emberek a szabikat.

Én sokszor jártam úgy, hogy muszáj voltam novemberben céltalanul kivenni pár napot. Most is még 13 napom maradt.

2022. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!