Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy oldjátok meg az állásinte...

Hogy oldjátok meg az állásinterjúkat, ha aktívan munkát kerestek? Nem fogy el nagyon hamar a maradék szabadság?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem fér bele 1-2 interjúnál több abba a huszonpár napba. A felét alapból kiadják, 1 hét nyár, 1 hét karácsony. Valamennyire lehet trükközni azzal, hogy fél nap szabadság, meg a kivett napot a hét többi napján ledolgozom, de így is nagyon neccesen férek bele a keretbe.

2022. aug. 24. 22:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
25%

#9: Én legutóbb 5 helyre interjúztam, 3 helyre fel is vettek volna, választottam közülük. Nem szórom őrült módjára az önéletrajzot, csak oda adom be, ami tényleg érdekel és megvan hozzá a tapasztalatom is.


Jobbára be se kell küldenem az önéletrajzot, mert heti szinten keresnek meg LinkedIn-en.

2022. aug. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

11-es, tudod az emberek 80%-a átlagember, nem mérnök és orvos és IT-s, hogy ha 5 helyre jelentkezik, mindre behívják.


De én nem is tudom eldönteni, hogy miközben itt játsszátok az agyatokat, tényleg ennyire buborékban éltek, hogy ne tudjátok, egy középfokú végzettségű embernek tényleg simán el kell küldenie 20-30 helyre az önéletrajzát, mire kap munkát, pláne vidéken vagy csak előadjátok ezt az álszent rácsodálkozást?

2022. aug. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
12: igen, azért érdekes, hogy emberünk ekkora főnyeremény, de az mégsem jut el az agyáig, hogy az emberek nagy része nem valami hiányszakmában dolgozik, ahol elböffenti magát, hogy váltana, és azonnal rárepülnek a toborzók.
2022. aug. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
#12: Nekem nehezemre esik elhinni, amit írsz, mert nem ezt tapasztalom. Pl ott van apám: csak érettségije van, meglehetősen nehéz személyiség, 60 év feletti, de legutóbb is könnyen felvették, meg korábban sem küszködött sokat, pedig nyelveket sem beszél.
2022. aug. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
14-es, nem tudom hol laktok, én az ország keleti részében, itt pl. még mindig több az álláskereső, mint az állás.
2022. aug. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
#15: Az ország keleti részében lakom én is. Igaz, most egy dunántúli cégnél dolgozom. De itthon sem jelentett problémát soha az elhelyezkedés.
2022. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Mérnök vagyok, Linkedinen beállítottam, hogy érdekelnek az ajánlatok és meg is kerestek páran. Egyelőre túl vagyok egy első körös interjún, és már le van fixálva a második. Ha ez nem jön össze, akkor szerintem év végéig már nem próbálkozom. A jelenlegi munkahellyel nincs különösebben problémám, de szívesen lépnék előre pénzügyileg. Annyira még nem vagyok kétségbeesve, hogy csak úgy felmondjak. Akkor már megvárom az év végi prémiumot és jövőre neki lehet futni megint.
2022. aug. 25. 20:06
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki gyorsan akar váltani, akkor sok életrajzot be kell küldeni.

A 20 még nem is sok. Egyáltalán olyan helyekre adtad be, ahol tényleg hirdettek, vagy csak random? Mert ha az ember beadja cégekhez, hogy hátha keresnek embert, általában a kukában landol az önéletrajza.

Ahol hirdetnek, az sem tuti, mert lehet, hogy már rég be van töltve, csak még nem vették le a hirdetést.

Ha valaki csak váltani szeretne egy jobbra, akkor lehet, hogy nem küld szét ennyi önéletrajzot, valóban.

Egyébként az csak duma, hogy nincs ember. Ember van, csak nem akarják megfizetni. Szóval ha valaki odamegy, és azt mondja, hogy oké, 1 millióért megcsinálom, ő meg csak minimálbért akar adni, akkor nem lesz ember.

2022. aug. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem most meglepett, hogy van, akinek 20 önéletrajz küldés sok. Én mindig azonnal akartam munkahelyet találni/váltani, úgyhogy én is daráltam. Profession.hu n beállítottam a megfelelő szűrőket, átfutottam a hirdetést, hogy nincs e valami kizáró ok, aztán ment is. 20-30 simán. Ez még semmi, ez nem azt jelenti, hogy nem tudsz elhelyezkedni, itt még csak gombokat nyomogatsz. Aztán mindig találtam állást. Nem mérnök meg programozó vagyok, csak egy átlagos irodista Budapesten. Felhívtak általában kb 5 helyről. Vannak cégek, akik találtak munkaerőt, de elfelejtették levenni a hirdetést, vagy más előbb elérhető volt, akármi oka lehet. A lényeg, hogy találtam mindig munkát hamar. Nem ezen múlik, hogy valaki buta vagy okos.
2022. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!