Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme orvosnak tanulni...

Mi értelme orvosnak tanulni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Tudom hogy aki orvos az nem feltétlen a pénzért csinálja.


Viszont


Az ember tanul 9-10-12 évig, hatalmas felelősség, aztán a fizetése még a nettó 200-at se éri el.


Persze tudom hogy lehet magánpraxist csinálni, de az egyrészt komoly indulótőkét igényel, másrészt nem minden orvosi szak alkalmas erre.



2020. szept. 27. 11:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
38%
Nettó 200??? Inkább 800 és még ahhoz jön a hálapénz... persze attól is függ, milyen orvos. De egy sebész vagy egy szülész túlzás nélkül milliót visz haza. Há kb. ezért éri meg.
2020. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
29%
Hálapénz a titok...
2020. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Hát elmondom neked első, hogy rezidensként nettó 190 ezret keresel, egy szakvizsgával meg 290-et. Minimum 11 év tanulás és rengeteg felelősség mellett. Ja persze és a túlórák, amiket senki nem fizet ki... nem éri meg, itthon dolgozni, így utólag mondom :)
2020. szept. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%
Nettó 200-at maximum rezidensként viszel haza. A legtöbb orvos ennél jóval többet kap + a hálapénz.
2020. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
42%

1-2 nem minden orvos fogad el hálapénzt.

Legtöbben azért mennek orvosnak (ahogyan sokan mások más szakmákban), mert érdekli őket, szeretnék azt csinálni. A tanárok nem kapnak egy fillér hálapénzt se, minimálbérnél alig keresnek többet, mégis vannak párezren, akik annak tanulnak. A legtöbb ember nem a fizetés alapján keres munkát, hanem az alapján, hogy mi érdekli és/vagy milyenek a képességei, tudása.

Manapság meg sokan már a középiskola után külföldre mennek tanulni és ott is maradnak. Aki itthon végez orvosként, az is pár év gyakorlat után mehet külföldre sokszoros fizetésért.

2020. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%
Maga praxis, hálapénz
2020. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
5-ös, ha tudnád, mennyit keres valójában egy tanár, szerintem fennakadna a szemed. Nem a minimálbért kapják, annál azért kissé jóval többet + ott vannak nekik a korrepetálások. Annyit kérnek el egy 45 perces korrepetálásért, amennyit nem szégyellnek. Egy magánóra alsóhangon is 3000 Ft/alkalom. Nem kell "szegény" tanárokat sajnálni. A fizetésüket meg évente emlegetik, ellentétben az óvónőkével, akiknek 10 éve (!) nem emeltek bért. És óvónőnek jóval kevesebben mennek, mint tanárnak.
2020. szept. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
De a kérdés nem az volt, hogy mennyit keres egy rezidens. A rezidens előbb utóbb feljebb lép és orvosként a többszörösét fogja keresni.
2020. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%
Sok orvossal dolgoztam már együtt. Egy szegényet se ismerek. Sőt, mind igencsak jómódú! Szóval nem kell őket sajnálni.
2020. szept. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%
7es: az összes tanár korrepetál? Biológia, fizika, tesi, történelem, földrajz, stb.? És az összes matektanár? Meg az összes angol tanár? Az tény, hogy gyenge az oktatás Mo-n, de ennyire azért nem, hogy többezer tanár korrepetálásból éljen. Fantasztikus, hogy emelik a bérüket (bár nem követem a tanári fizetések alakulását), de tuti, hogy a hivatalos inflációnál kevesebbel, a valós inflációnál meg méginkább. Attól, mert az óvónők kevesebbet keresnek, még a tanárok is. Most jöhetne egy bülcsödei dajka, hogy ő még az óvónőknél is kevesebbet keres, aztán meg jöhetne valaki más, hogy ő még azoknál is kevesebbet, stb. de nem az egymásra (egymás alá) licitálás a lényeg. Keveset keres szinte minden állami alkalmazott. Lepontozgathatsz, nem érdekel, nem imádom a tanárokat, rengeteg szörnyű tanárom volt, akiet iskola, gyerekek közelébe se lett volna szabad engedni, ettől még tény, hogy keveset keresnek. És nem kell felsorolni, hogy ki más keres keveset vagy kevesebbet, ha értelmezted volna, amit írtam, akkor megértetted volna, hogy azért hoztam példaként a tanárokat, hogy sokan nem a fizetés alapján választanak munkát, hanem az alapján, hogy mi érdekli őket, mit szeretnének csinálni.
2020. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!