Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közszférában régen is ilyen...

A közszférában régen is ilyen alacsonyak voltak a fizetések?

Figyelt kérdés
Egy tanár, rendőr, köztisztviselő sokkal kevesebbet keres már, mint bármilyen betanított 8 általánost végzett fizikai munkás. Ez mindig így volt?

2022. aug. 28. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Tanár sokat kétes?? Te miről beszélsz?? Itt van 28 dika és a következő fizetésig kénytelen vagyok vizet inni és száraz kenyeret enni. Ha szerencsém van, találok még egy zacskós levest is.
2022. aug. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 lehet azert, mert nem tudsz se irni, se olvasni.
2022. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%

Abszüleim tanárok voltak (1972 óta tanítottak). Sosem voltak megfizetve rendesen a tanárok.


Már nyugdíjasok de nem Betti fel őket a pénz.


46F

2022. aug. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Mit tanítottak, gondolom nem nyelvtant xd
2022. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"A közszférában régen is ilyen alacsonyak voltak a fizetések?"


A régen nem tudom, hogy neked mit jelent. A szocializmusban nyilván más volt a helyzet bérezés terén is, mint most.


Én közszférában dolgozom, a régi kollégák mesélték, hogy elég jól kerestek náluk (köztisztviselők), azóta minden megy lefele színvonalban.

Én a versenypiacon nem tudtam elérni annyi fizetést, mint itt. Az árak emelkedése miatt nyilván már lassan ez sem lesz megfelelő.

Egyébként a bruttó bérem 428 ezer forint, és nem kezdő vagyok. :)


Egy másik helyen, másmilyen munkakörben dolgozó ismerősöm bruttó bére 270 ezer körül van. Ezt onnan tudom, mert én szoktam megcsinálni az adóbevallását. Hasonlóan hosszú pályával rendelkezik, mint én.

2022. aug. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Szoktam nézegetni épìtőipari csoportokat a Facebookon. Budapesten komuveseket, ácsokat alkalmazottként van, hogy napi 30 ezerért is alig találnak. Jó segédet meg napi 20ert. Ehhez érdemes viszonyítani:d
2022. aug. 29. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%
Programozó kontraktorként óránként keresek 20 ezret. Ehhez érdemes viszonyítani:d
2022. aug. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Régen azért volt több, mert volt

- ruhapénz

- 13. havi

-évvégi jutalom (sokszor évközbeni is)

- bkv bérlet

-cafeteria



Most: havi fizetés és semmi plusz. jah, a szabijaim 35 napról 27re csökkentek, a munkaidőt megnövelték.

2022. aug. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
16%
7.. Költsed gyógyszerre a xaros millióid!
2022. aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Régen a köztisztviselőket megbecsülték, presztízs volt hivatalban, tanárként vagy rendőrként dolgozni.

Aztán valahogy befagytak a bérek, ma egy kormányablakos betanított munkás, nem ért máshoz sok, mint amit csinál, a tanároknak már nincs szűrés, plusz a tekintélyüket is elveszítették, rendőröknek is elvették a korengedményes nyugdíjat, meg nekik sincs nagyon "értékük", lásd ma bárkit felvesznek, a köz meg hülyének titulálja őket.

2022. aug. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!