Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásra jelentkezésnél az is...

Állásra jelentkezésnél az is hátrány, ha túl alacsony bérigényt adok meg?

Figyelt kérdés

2022. aug. 31. 13:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem hátrány, ha nagy a különbség, nem vesznek majd komolyan
2022. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Eddig 1 helyre hívtak be állásinterjúra és ott kérdezték, hogy mennyi a bérigényem. Én bruttó 350 ezret mondtam (mivel egy hasonló kaliberű állásnál is ennyit írtak a hirdetésben), de azt mondták, hogy ez túl magas.
2022. szept. 1. 00:22
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

-ha TÚL ALACSONY bérigényt adsz meg az igen, lehet hátrány, mert azt hihetik hogy teljesen komolytalan vagy (pl: senior programozó ha minimálbért jelöl meg akkor gondolják hogy valami gond van a jelentkezővel...)


-Ha ALACSONYABB bérigényt jelölsz meg, akkor kifejezetten származhat előnyöd belőle, például ha egy bruttó 650-ezres állásra te bruttó 550-600 körül mondasz, akkor elképzelhető, hogy előnyben fognak részesíteni a magasabb bérigényű társaiddal szemben

2022. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem reális a bruttó 350.000. Szerintem nem az a baj. Hanem az, hogyha csak érettségit kérnek, akkor több ezer jelentkező is van, lehet, hogy el sem jutnak odáig, hogy elolvassák az önéletrajzod. Hiába mondják, hogy munkaerőhiány van, a nagy fenét.

Valahogy ki kell tűnni a tömegből, de az nagyon nehéz. Talán a diploma sem előny, ha nem kérik, mert úgyis arra fognak gondolni, hogy neked ez nem fog tetszeni, csak jobb híján vállalnád el. Az ilyen állásokra leginkább protekcióval lehet bejutni.

Én is beadtam mostanában pár jelentkezést, és szerintem elég jó az önéletrajzom, és olyan helyekre adtam be, amilyen munkát most csinálok. Engem sem hívnak, szóval ez a munkaerőhiány egy nagy kamu.

2022. szept. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!