Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hány éves kortól kell tudni...

Hány éves kortól kell tudni programozni, hogy a késöbbiekben informatikus legyek?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel ez a szakma de az az érzésem h kicsit elmaradtam. Olyanokkal vagyok körülvéve akik nem olyan okosak ebben és simán levitatom őket stb. de amikor neten olvasgatok és az ilyen életkorú gyerekek (14) olyanokat írnak amiről még csak szinte alig hallottam hát akkor elgondolkodom h érdemes-e még ebben a szakmában gondolkoznom. Nagyon szeretem de...

Pl. haverom azt mondta h már 6 évesen programozott (neki volt egy tesója aki szintén informatikus és hát ez neki is köszönhető valszeg.) Mára már egy sikeres informatikus.

A másik meg az h csak most kezdem el az angol nyelvet...sajnos eddig azt a sz***s németet kellett tanulnom.

Jah meg hát persze az iskolákban az informatika tanulás általános suliban eggyenlő a 0-val (abból áll az egész h megtanulod használni a Paintet, Worldöd meg ezt a sok szart...) :D


2014. aug. 25. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szakközépiskola első évétől már el kell kezdeni. Korábban nem érdemes, mert egy nyelvet egy-két hónap alatt is meg lehet tanulni kellő elhivatottsággal és sok gyakorlással. A programozás alapjait pedig előtte meg kell tanulni.
2014. aug. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én gimi utolsó évében kezdtem, 2 évvel később munkát is találtam, az egész attól függ, hogy mennyire érdekel.
2014. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Még csak annyi h nem erősségem a matek. Fejben számolni tudok nagyon gyorsan (örököltem) de ezeket az értelmetlen ökörségeket amiket meg kell tanulni (most példát se tudok mondani) hát azok már nem mennek és tudom ez ugyse kellene az infohoz (pl geometria) de a jegybe akkoris beleszámít. :D
2014. aug. 25. 20:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért a középiskolás mateknak nem ártana menni..
2014. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért a geometria kell pár téren, szóval egyáltalán nem felesleges.
2014. aug. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Legjobb ha már születésedkor megy a bináris...

De komolyan, nem kor kérdése, hanem érzék.

Ha nem tudod a szemléleti módot elsajátítani, akkor évtizedek alatt se jutsz sehova, ha meg sikerül, akkor gyorsan haladhatsz. :-)

2014. aug. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem megy a matek akkor kár erőltetni a programozást szerintem...
2014. aug. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16 évesen kezdtem tanulni középiskolában. Felvettem az emelt informatikát. Kb 15-en kezdtük, aztán év végére 3-an maradtunk. Az a 80% ember aki elment, csalódott volt mert nem tudtak World of Warcraft 2-t programozni 1 hónap alatt, és például már az asszociatív tömb fogalma is kimerített az agysejtjeiket. Visszatérve 18 évesen már rész munkákat vállaltam, most pedig főállásban dolgozom. 21 vagyok.
2014. aug. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A matek a lényege az egésznek
2014. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!