Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan nehéz elhelyezkedn...

Miért olyan nehéz elhelyezkedni gyakornokként itthon? Miért nem veszik a gyakornokokat semmibe?

Figyelt kérdés

Logisztikai technikus szakon tanulok. A lényeg annyi, hogy Kamara alá tartozik minden iskola és minden ott bejegyzett cég is, ahová lehet jelentkezni.


Nekem van már ugyan szakmám, de covid miatt nem lehetett benne dolgozni és a jövőre nézve sem stabil munka meg úgy ámblokk sem. Van érettségim és egy angol nyelvvizsgám, de tervezek más nyelvből is vizsgát tenni majd a közeljövőben.


Az már csak másodlagos hogy a minimálbér 60%-át szokták megajánlani, ami nincs 1000 Ft/óra nettó. De sajnos sok helyről visszajelzés is ritkán érkezik, ha megtudják az emberről hogy gyakornok. Vagy egyszerűen kihátrálnak.


Ahová felvettek volna cég, ők sem tudtak a Kamaránál regisztrálni, ezért nem tudnak alkalmazni.

Nemrégiben lett ez a törvény is változtatva, hogy csak Kamara tag cégek alkalmazhatnak gyakornokokat. Így egyre kevesebb azoknak a cégeknek száma, ahová felvételt lehetne nyerni, de most a diákok számára jobban meg lett nehezítve a helyzet. Őszintén, ez kinek jó?

Plusz a gyakornokok után jár X összeg is a cégek számára.



#kezdő #gyakorlat #gyakornok #gyakornokimunka #Kezdődolgozó
2022. szept. 10. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nekem kifejezetten konnyu volt elhelyezkedni es gyakorlatilag minden tankortarsamnak sikerult. Eleve az egyetem is segit az elhelyezkedesben annak, akinek egyedul nem megy.

Mibol gondolod, hogy nehez itthon gyakornokkent elhelyezkedni?

2022. szept. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1. Nem egyetemi képzés, kérlek olvasd el. Technikusi. Egyetemmel persze könnyebb elhelyezkedni. :)
2022. szept. 10. 13:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a sulinak, hogy intézze valamit, mert neked nem megy. Elvileg biztosítani kellene gyakszi helyet.
2022. szept. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3. Nem tudtak segíteni. A kamara azt mondta, ilyenkor nekik kell igazolni azt, ha valaki nem tud elhelyezkedni.


A fejétől bűzlik a hal. Sajnos a rendszer is szar, amiben a duális képzés működik, így el vannak lehetetlenítve a diákok.

2022. szept. 10. 16:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a duálisat anno elengedtem, örültem, ha valaki alkalmaz diákként.
2022. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5. Ugh..
2022. szept. 10. 17:22
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A középfokú duális képzésben nem az a nagy ktg, amit juttatásként fizetnek, hanem a rendszer működtetése, céges oktatások kidolgozása, biztosítása, a sok adminisztráció, KRÉTA rendszerben is, no meg a minőségbiztosítási rendszer kidolgozása. A kamarai regisztráció és ellenőrzés csak a hab a tortán.
2022. szept. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7. Igazából semmi sem oké, annyira új a rendszer.
2022. szept. 11. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!