Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha szeretnék levelezőn elvégez...

Ha szeretnék levelezőn elvégezni egy egyetemet, érdemes versenyszférából közszférába váltani, hogy lazább munka mellett több időt fordíthassak tanulásra?

Figyelt kérdés

Nehéz, matekos szak és félek, hogy munka mellett, teljes állásban nem tudom elvégezni. A munkáltató meg nem igazán támogatja, hogy én szabadságot vegyek ki, mert X pénteki napon nekem órám van.


Állami szféra meg rugalmasabb ilyen szempontból.

És amúgy sem keresek jól ezen a helyen, 220 a nettóm, sokkal kevesebb egy önkormànyzatnál sem lenne.



2022. szept. 20. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Állami szférába sose éri meg váltani. Egyébként pont az állami szféra vaskalapos, hogy ők mondják meg, mikor mégy szabira, nem te kéred ki...
2022. szept. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jó a háziorvosod akkor mindenképp megéri állami céghez váltani. Az évi 2 hónap betegállomány mondhatni alap.
2022. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az önkormányzatnál kötnének tanulmányi szerződést is velem
2022. szept. 20. 21:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Közszférában kötelező jelleggel előírták továbbképzést és a képzési napra köteles vagy szabit kivenni, ennyit a rugalmasságról.
2022. szept. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem éri meg. Közigazgatásban dolgoztam, kötöttem tanulmányi szerződést, ők adtak szabadnapokat, nekem pedig diploma után 1,5 évig kellett volna ott maradnom. Hiába lett meg a diplomám, addigra lett egy új törvény, így a fizum maradt annyi, mint volt. Közben kaptam egy jobb állásajánlatot, így felmondtam, de ugye vissza kellett fizetnem a kiadott szabadnapokat, mert csak 10 hónapot dolgoztam le a 1,5 év helyett.
2022. okt. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!