Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik végzettségű, foglalkozá...

Melyik végzettségű, foglalkozású emberek inkább a nagyképűek, beképzeltek, nézik le a többit?

Figyelt kérdés

Jogászok?

Közgazdászok?

Informatikusok?

Adminisztratív vagy bármi nem annyira szakmai területen dolgozó irodai dolgozók?


Mindegyikről lehet hallani ilyet is meg olyat is.

Melyik csoportra, végzettségre igaz mégis leginkább, hogy lenézi aki nem jogász/informatikus/közgazdász/ugyanolyan végzettségű mint ő.


Mert csak az ő tudása... vagy egyéb miatt.



2021. okt. 9. 13:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
52%
Jogászok
2021. okt. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
63%
Orvos
2021. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%
Orvosokban van egy erős felsőbbrendűség tudat.
2021. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem mindig azok, akiknek épp a legjobban megy. Most az IT-val lehet a legjobban keresni, szóval én őket mondanám. Orvosok nem keresnek annyit, hogy sok okuk legyen a lenézésre, főleg nem pályakezdőként, jogászok 90%-a meg munkanélküli, akkor a telítettség, szóval ott pláne nincs felsőbbrendűség. Az más kérdés, hogy az egyetemek mit tuszkolnak bele az emberekbe. Jogi egyetemen pl nagyon megy az agymosás, hogy itt mindenki milliomos lesz, közben meg évek alatt sem lehet munkát találni, maximum valami garantált bérminimumosat.
2021. okt. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%
Azoknal a vegzettsegeknel, ahol onbizalom hiannyal es kissebbsegi komplexuassal rendelkezik az adott ember.
2021. okt. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Alapból 4 "kategóriában" (persze ezeken belül nem mindenki ilyen!!!) szoktam találkozni ezzel:

1.Azok, akiknek "hatalmuk van" más fölött (bármilyen szakmán belül magasabb beosztású vezetők, vagy alkalmazottal rendelkező vállakozók)

2. Mások közvetlenül függenek tőlük (pl. orvosok)

3. Akik sok pénzt keresnek, szakmától függetlenül

4. Azok, akik a végzettésgükkel piaci alapon nem tudnak sikeresek lenni, de sokat tanultak, elvégeztek egy hosszú (és biznyos mércével nézve nehéz) képzést, és ezt azzal kompenzálják, hogy kevesebbre tartanak mindenkit, aki ennél kisebb végzettséggel rendelekzik, pedig lehet hogy sokkal többre megy vele az életben (bölcsészeknél, közszférában dolgozó jogászoknál szoktam ezt főleg tapasztalni)

2021. okt. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Én a kétkezi munkásoktól hallom gyakran, hogy "semmire való ügyvédek, meg irodában dolgozó emberek"


Bezzeg ők mennyivel többet és jobban... 😃


Sztem ebben az országban mindenki lenéz mindenkit.

2021. okt. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

"Sztem ebben az országban mindenki lenéz mindenkit."


Ezzel tökéletesen egyetétek.

Nálunk a gyárban a mérnök lenézi a 8 általános végzett gyártósori munkásokat, mert ők kétkezi munkát végeznek, nincs végzettségük, és jellemzően (bár ez általánosítás, de nem alaptalan) alacsonyabb társadalmi osztályokból jöttek.

A 8 általános végzett sori munkások meg a mérnököt nézik le. Egyrész próbálják bemagyarázni maguknak, hogy miért "rossz" az a mérnök, így kompenzálják az irigységüket, másrészt nem tudjék elfogadni, hogy ő tett is érte hogy többet keressen és ne fizikai munkát kelljen végeznie, harmadrész nem tudják felfogni, hogy ha valaki egy laptopot nyomkod egész nap, az is lehet ugyanolyan munka. Tisztelet a kivételnek.

2021. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
72%
Jogász, szerintem nem is kérdés. Jogi karra járok (nem jogászképzés) + ismerek is párat, elég durván el vannak szállva magukatól.
2021. okt. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
76%
Informatikusoknál és egyetemi oktatóknál tapasztaltam eddig.
2021. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!