Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi pénzzel érdemes nekivág...

Mennyi pénzzel érdemes nekivágni egy új életnek Budapesten a lenti feltételekkel?

Figyelt kérdés

Azzal kezdjük, hogy kötekedő hozzászólásokat nem szeretnék olvasni.

Egészségi okokból egyrészt nem emelhetek nehezet, másrészt szabad akaratomból nem vállalok éjszakai munkát.

Jogosítványom nincs elkezdtem de nem volt tehetségem hozzá.


Szerencsétlen vagyok tudom de van ami megy: ügyfelezés és bármilyen PC-n végzett feladat Excel, Word, Emailezés stb. a kisujjamban van. Mindig ilyen munkám volt, míg most nyáron a projekt amin dolgoztam megszűnt.

Most csak ilyen nehéz fizikai, gyári, futár stb. munkák vannak.

Nyelvtudás is sok helyen feltétel habár simán meglett a nyelvvizsgám, szégyenlős vagyok megszólalni, írásban megy. Amúgy is az új dolgoktól tartok. Világ életemben ügyfelekkel foglalkoztam egy számítógép mögül. Vállalkozókkal is tárgyaltam meg szociális szférában is dolgoztam.


Lényegében itt Békés megyében nem látok esélyt arra, hogy találjak munkát. Nem fogok elmenni diplomával mosogatni (na ezért már várom mit kapok...)

3 vagyis amit az előbb írtam azzal együtt 4 lehetőség van:

- Börtön

- Hajléktalanság

- Olyan munka amiket fentebb írtam hogy NEM

- Költözés


Budapesten tudom hogy sok lehetőség van. A kérdés az hogy mennyi pénz szükséges ahhoz, hogy ott elkezdjek mindent? Gondolom albérlet + Étkezés + Utazás + Költözési szállítási költség. Fogalmam sincs ott milyenek az árak.


30 F



2022. szept. 23. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Albérlet itt két havi kauciót fognak kérni, még egy havi bérleti díjjat, ha saját külön lakást akarsz ez alsó hangon olyan 400 ezer forint,ha elég egy szoba is akkor szerintem 250 ezer is elég lehet. Kaja, ha főzöl vásárolsz, akkor annyi mint otthon én azért az infláció miatt egy havi 100 ezret raszamolnek. Utazás,ha elég egy BKV bérlet akkor havi 10 ből megvan. Én a helyedben előbb néznek valami munkát Pesten, akár olyat ahol sok a home office mennek pár interjúra és utána költöznek csak fel. A cuccaimbol is ami nem nélkülözhetetlen akkor vinnem magammal ha már van meló.
2022. szept. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
jók a számok amit az első ír
2022. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Van egy 5. lehetőség is. Vagyis inkább 5-6. lehetőség. Az egyik a panel 10. emelet a másik a kötél.
2022. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Végül is igen, de ilyen drasztikusra nem gondoltam.
2022. szept. 23. 19:46
 5/11 anonim ***** válasza:
7%

alberlet belvarosban 250k/ho

2havi kaucio 500k

rezsi alap 30k + fogyasztas

egy szakadtabb volkswagen ingazashoz olyan 1.2-1.4m + kotelezo szervizek

havi etel+ital 120-130k

parkolasod 15-20/ho


alsohangon kezdesnek ez 3 millio. sok sikert

2022. szept. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
na meg tankolsz havi 4x 20k ez havi +80 de jobb ha 100k val szamolsz
2022. szept. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dehogy kell 3 millió ...
2022. szept. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes lenne először munkát keresni. Utána 4 havi albérlet kell (2 havi kaució + 1. havi albérlet + a munkabéredet valószínűleg később kapod meg, mint a 2. havi albérlet) - érdemes megnézni, hogy mennyibe kerül Pesten egy olyan albérlet, amivel kiegyezel - feltehetően ez a legnagyobb tétel valahogy 60-140 + rezsi között * 4 = 240 - 560 ezer között.


Szerintem olyan havi 60-80 ezer forint lesz a kaja, ha főzöl, szintén 1 + 1/3 hónapra számolj ezzel. 80-110 ezer között.


Ha minden hétvégén haza szeretnél menni akkor az is megdobhatja a költségeket, illetve a berendezkedésnek lesz egy egyszeri nagyobb költsége (edények, takarítószerek stb.).


Munkát nézz először, aztán ahhoz keress albérletet. Legrosszabb esetben airbnb-zel egy pár hetet, míg találsz jót.


Én is olyan 400 és 900 ezer közé tenném a minimum induló tőkét, aszerint, hogy mik az igényeid.

2022. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy beleírtam, hogy nincs jogosítványom az 5-ös válaszoló pedig beleírta a Wolkswagent igázáshoz.
2022. szept. 24. 17:33
 10/11 anonim ***** válasza:
akkor jogositvany szamolj most pest 9500ft/ora, akkor a kresz stb, maga a vizsga 430-450 korul megall.. dobd hozza a fent irt tetelekhez , ,ennyivel keszulj
2022. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!