Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mik azok a dolgok, amikből az...

Mik azok a dolgok, amikből az átlagembernek le kellett már mondania?

Figyelt kérdés

vagy legalábbis lejjebb adnia.


Átlag alatt értsük most a jó,megbízható, biztosan reális adatokat közlő KSH-t az 503ezre bruttó átlagkeresetével.



2022. szept. 29. 08:07
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
28%
Szóval nem kellett lemondanom semmiről, sőt..
2022. szept. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
89%
Szexmunkások szolgáltatásai pl. 25 egy óra már. Ki vagyok akadva.
2022. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
87%
Friss málna
2022. szept. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 A kérdező kommentje:
13 az alatt a lengyelországból érkezőt érted? Mert magyar málna már csak Manci néni kertjéből volt évek óta.
2022. szept. 29. 09:33
 15/59 TappancsMancs ***** válasza:
84%

Erre azért vissza lehet kérdezni, hogy kik is azok az átlagembernek?


Meg a bruttót elvileg már el kellett volna felejteni használni ha fizetésről van szó, mert mindenki tudja, hogy a bruttóval csak egy nagyobb számot lehet mondani. Semmi más. Kb senkit sem érdekel a bruttó. :) Nézzük inkább a nettót.


Az átlagkereset KSH adatai szerint

bruttó: 546 000 Ft

nettó: 363 090 Ft


Vagyis havi 360 000 Ft jövedelemről beszélünk.


A 3, 4 meg azért érthető, hogy mit akart írni, csak félre írta, de szerintem érthető amire ki akart lyukadni. 3-as az átlag lehet annyi , csak az átlag gyakorlatilag nem érvényes az emberek egy nagy százalékára, mert sokan többet keresnek, sokan meg kevesebbet. Vajon hányan keresnek kevesebbet az átlagnál? Mert ez is nagyon nem mindegy. Az átlagból szerintem meg lehet élni, ha valaki nem szórja el azt bármire, csak sajnos már nagyon megszoktuk a mai életviteli igényeket, mozi mennyi is egy családnak? És egy starndolás a közelben? Sokan 10 éve nem voltak nyaralni sem és ez sajnos tényleg így van. Nyilván nem kell sorolni.


Mindenesetre az átalag környékén keres az emberek 10%-a és a többiek alatta, fölötte. Miről kell lemondani havi 280 000 Ft jövedelm mellett? 250 000 mellett. stb

2022. szept. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
96%
Én lemondtam a kertes házról, mert hiába keresek havi nettó 600-at, esélytelen CSOK nélkül.
2022. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
100%

Saját ház.


Mostanra minden 40 alatti ismerősöm lemondott róla.

2022. szept. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
0%
Jó szarul kereshetnek ismerőseid, hogy házat se tudnak venni.mondom ezt 26 évesen
2022. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
80%

#18: Mondd már meg kérlek, hogyan vesz a mai ember HÁZAT úgy, hogy:

- Nem örököl

- Nem tud CSOK-ot vagy babavárót felvenni

- Sem ő sem a szülők nem milliomosok


Elárulom: SEHOGY. Egy ház alsó hangon 70 millió. Ami olcsóbb az vagy Mucsajröcsögén van, vagy vacak állapotú vagy olyan a szomszédság, ahova nem akarsz költözni, vagy ezek kombinációja.


70 millióhoz kell legalább 14 millió önerő. Tegyük fel az ember jól keres és havi 150 ezret csak erre félre tud tenni. Ha rögtön a diploma után, 21 évesen elkezd dolgozni, akkor 7 év, mire az önerőt összegyűjti, azaz már 28 éves. A házhoz fel kell vennie még 56 millió hitelt. A mai kamatkörnyezetben ez még 30 éves hitelre is havi 400 ezres törlesztőt jelentene, ergo LEHETETLEN.


De itt vagyok én: asszonnyal ketten havi nettó 1 milliót keresünk, szóval BŐVEN az átlag fölött vagyunk. De ha eladnám a lakást, kifizetném a fent maradó hitelt, akkor is kellene még 38 millió hitel egy házhoz, aminek még mindig 300 ezer lenne a törlesztője. Esélytelen.

2022. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
22%

Nem mindenki kuporgatja a pénzét a párna alatt, vannak olyan emberek akik céget alapítanak, így nagyobb vagyonra tesznek szert.

Szóval így... Mint látod nem lehetetlen.

2022. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!