Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy felsős,...

Mennyit keres egy felsős, vagy középiskolai tanár? Azt gondolom, hogy sok mindentől függ.

Figyelt kérdés

Nem tippeket kérnék, hanem aki tényleg tudja, van rálátása, az válaszoljon.

40 év körüli, tanári tapasztalat nélküli személyről lenne szó. Nyílván más munkakörből, 15 év munkaviszonnyal.

Munkahelyváltáson gondolkodom, nagyon szeretnék tanítani, de nem tudom, hogy valóban annyira gáz- e a fizetésük, mondjuk az enyémhez (közigazgatás) képest.


2022. okt. 9. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A garantált bérminimum körül
2022. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2022. okt. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ne már!!!

Ha ez tényleg így van, akkor muszáj maradnom a közigazgatásban. Három gyerekkel nem adhatom ennyivel lejjebb. Így is éppen kijövünk...🤔

2022. okt. 9. 17:43
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Elnézést, te Magyarországon élsz?

Jelenleg ember tömegek megélhetési problémáját okozza ez, hogy ilyen kevés fizetést adnak a tanároknak.

2022. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Lehet ám menni versenyszférába is!
2022. okt. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, 6 év bármilyen munkaviszony után Pedagógus I. kategóriába kerül a munkavállaló. Bár ez fizu szempontjából semmit nem jelent, mert jelenleg az első MINIMUM 9 évben minden pedagógus (ami nem ugyanaz, mint az oktató!) munkakörben dolgozó ugyanazt a bért kapja, br. 312 ezer forintot (br. 260k az alapbér, br. 52k az ágazati szakmai pótlék). Nettóban ez az összeg - mindenféle kedvezmények nélkül - 207 ezer forint.
2022. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Habár arról fogalmam sincs, hogy szakirányú végzettség híján megillet-e a szakmai pótlék. Amennyiben nem, akkor tényleg csak bérminimumot lehet ezzel a munkával keresni.
2022. okt. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 valaki : ***** válasza:

Pályakezdő középiskolai tanár vagyok. 160-nal kezdtem, akkor jött ugye egy emelés ha jól emlékszem tavaly decemberben, most 205. Mellé csak az ofői pótlék jön mostmár, így lesz 230.

Ennél több lehetőség nem nagyon van, helyettesítést nem fizetik, túlóra elég kevés lehetőséggel van. Inkább mondják azt, hogy tarts meg szakkört, stb. szerelemből, minthogy elszámolják. Az ember meg persze megtartja...Mert szegény gyerekek. A helyettesítés meg úgy van, hogy el kell érnie egy heti számot, nekem ez a szám jelenleg 6. De még így se fizetik ki, csak akkor, ha megvan a heti 6 helyettesítés, de mellé az is kell, hogy napi kettőnél több legyen. És csak a kettőn felülit. Nekem egyetlen egyszer sikerült ezt összehoznom, mikor a tanári kart letarolta a koronavírus, és nem tudtak mást írni helyettesíteni. Akkor bőven meghaladtam a hatot, 13 órát helyettesítettem. De ebből csak 3 óra lett fizetve, mert 3 nap volt olyan, hogy kettőnél többet helyettesítettem, mindhárom esetben három órát, és ugye csak a kettőnél többet számolták el, vagyis a 13 helyettesített órából 3-at fizettek ki. Ez eléggé kellemetlen dolog.

2022. okt. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És 230-as fizetéssel sírtok?? Én a közigazgatás-szervező diplomámmal ennyit sem kapok!!
2022. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor elégedjünk meg ennyivel, vagy mit szerettél volna mondani? Miért nem jelzed te is, hogy nevetségesen keveset keresel?
2022. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!