Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan vagyok mérges vagy sem?

Jogosan vagyok mérges vagy sem?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy mivel diák vagyok gondoltam keresek valami netes vagy távmunkát.Találtam egyet ahol egy adatlapot kellett kitölteni pár adattal.Igazából nem azt irták hogy ez a felvételi,vagy hogy telefonszámot kötelező megadni illetve keresni fognak itt.Mivel ez egy sima piramis szerű munka lett volna gondoltam minek adjam meg.Ugyis csak további tájékoztatást igértek az adatokért cserébe.Erre ma kapok egy e-mailt,hogy a jelentkezésem a munkára elutasították(erről szó se volt az adatlapon)mert nem voltam képes még a telefonszámom sem megadni és a szellemi képességeim nem elegendőek a munka elvégzéséhez.
2010. szept. 27. 21:34
 1/7 A kérdező kommentje:
A "hangnemhez" meg nem is füznék semmit,és a végén még ajánlotta az úr hogy ha van valami barátom aki munkát keres szóljak neki.
2010. szept. 27. 21:35
 2/7 anonim ***** válasza:

én elküldeném a p.icsába az ilyen piramisos "melókat" igérő g.örényeket. Tedd ezt, írj vissza neki valami szépet, de ne úgy ahogy én fogalmaztam :D valahogy olyan stílusban ahogy ő írta, mert ez bunkóság volt. Ez a piramis dolog csak lehúzza az embereket, tehát ha tisztességes akarsz maradni , akkor szerintem maradj ki az ilyenekből.

Amúgy legközelebb ha jelentkezel valamilyen munkára, és kérik a tel.számod,akkor add meg, mert manapság ez már alap dolog. Nem e-mailon fognak üzengetni, amit vagy megnézel vagy nem, hogy felvettek-e vagy sem. Persze ezt normális állásra értem. Ha pénzt akarsz keresni diákként, akkor szórólapozz, vagy árufeltöltés, kasszázás vagy ilyesmi...

2010. szept. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
valószínű igazuk volt, mert alapvető az elérhetőségek megadása, de a hangnem egyértelműen nem volt jogos. Legalább válaszoltak.
2010. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha egy rendes állásra jelentkezek egyértelműen megadom,vagy ha tényleg olyan munkáról van szó.Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 27. 22:01
 5/7 anonim ***** válasza:
És minek jelentkeztél egyátalán egy "nemrendes" állásra? Ha meg már jelentkezel, szerintem add meg amit kérnek. Úgyhogy szerintem nem érdemes mérgelődnöd.
2010. szept. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Te is bunkó voltál velük, ők is veled. Ha nem bíztál bennük, mi a fenének töltöttél ki egyáltalán hiányosan bármilyen adatlapot? Ha bíztál bennük, miért nem töltötted ki rendesen?

A velük kapcsolatos megérzésed könnyen lehet igaz, de akkor minek kellett belemenned az egészbe?

Ha látsz egy stoppost az útszélén nem intelligens dolog lelassítani és kikiabálni, hogy "úguysem veszlek fel, kiskecseg".

Ha látsz egy koldust az aluljáróban, nem értelmes ötlet odamenni hozzá, meglobogtatni egy 500-ast, és kijelenteni, hogy "nem adom neked, inkább dolgozz".

Nem túl szimpatikus dolog odamenni a zöldségeshez, és elkezdeni magyarázni neki, hogy milyen ronda zöldségeket árul, ráadásul rohadt drágán.

Te most valami ilyet csináltál. Ettől még az ő válaszuk sem volt túl intelligens, de te megérdemelted.

Írd meg az önéletrajzod, és helyezkedj el egy multicégnél. Akkor majd megtudod, mi az a piramis.

2010. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mivel nem főállást keresek és semmi ilyesmit mert csak egy kis "zsebpénzt" akartam keresni.Nem voltam velük tiszteletlen és bunkó sem.Sok helyre jelentkeztem és válaszra se méltattak max zaklattak utána telefonon egyéb ürüggyel(nem a munka miatt hanem tovább adták a számot).És ez egy sima netes akármi lett volna amiről több információt akartam kapni,mert nem azt irták hogy jelentkezési lap stb.Egyébként meg jövőre a szakma megszerzése után lesz munkám és nem akarok semmi multihoz menni.
2010. szept. 28. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!