Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyetem mellett végzett...

Az egyetem mellett végzett gyakornoki munka szakmai tapasztalatnak minősül?

Figyelt kérdés
Elkezdtem nézegetni az álláshirdetéseket és mindenhol minimum 1 év szakmai tapasztalatot kérnek, viszont azt nem tudom, hogy elfogadják-e azt, ha gyakornoki munkát végeztem. (Még csak idén kezdtem a pénzügy és számvitel alapszakot egyetemen, tehát még nem kezdtem el semmilyen gyakornoki munkát)

2022. okt. 29. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Az minősül szakmai tapasztalatnak, amit az aki majd a CV-det böngészi, annak gondol. Nincs általános szabály erre, nincsenek cimkézve és kategorizálva a dolgok egzakt módon a világban.


Én a cégemhez rendszeresen veszek fel egyetemista gyakornokokat és pályakezdőket, érzésre megy a dolog, ill beszélgetésnél úgyis látom hogy van-e sütnivalója.

2022. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szokták. Persze csak ha releváns
2022. okt. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor elfogadják, ha releváns az adott munkakörhöz. Arra viszont készülj fel, hogy a heti 20 óra munka (és mondjuk az is csak a szorgalmi időszakban) egy naptári év alatt általában nem úgy egy év, mint amit ők elvárnak. És nyilván ha a gyakornoki munka kávéfőzésből és emailezgetésből áll, akkor hiába volt papíron munkád, egyből leszűrik az első interjún hogy érdemben semmi tapasztalatod nincsen.
2022. okt. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Releváns tapasztalatba minden is beleszámít alapértelmezetten. De majd akinek fontos a kérdés, majd rákérdez részletesebben.
2022. nov. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!