Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy beszéljem le a fiamat...

Hogy beszéljem le a fiamat erről a pályáról?

Figyelt kérdés

17 éves és a fejébe vette, hogy ő irodalom és nyelvtan szakos tanár akar lenni.


Néztem a bértáblájukat, nettó 207 ezer forintot kapnak mesterdiplomával együtt, és ez nem is emlelkedik egy kezdőnek 7 évig.


Tehát még 31-32 évesen is ennyit keresne, utána nőne a bére nettó 2.500 Ft-tal, aztán 3 évig megint semmit.


Nem hiszi el nekem, hogy ez a pénz kevés megélni. Nem akarom, hogy tönkretegye az életet ilyen fiatalon.



2022. nov. 2. 16:27
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
97%
A jelentős béremelés az mennyi? Mert hát egy 50%-os béremelés elsőre egész jól hangzik, csak hát nem mindegy hogy az minek az 50%-a. Egy nyugdíj előtt álló tanárnál, aki keres mondjuk 400 E körül, ez már egy értelmezhető ősszeg. Egy kezdőnél viszont, aki kap kicsit több mint 200-at, egy 50%-os emelés is csak a túlélést jelenti.
2022. nov. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

10% az ígéret.

Ezt megdobnák még 10%-kal, HA lesz megegyezés az eu-val.

2022. nov. 2. 22:33
 13/28 anonim ***** válasza:
69%
Adnék neki 207 ezer forintot, és mondanám neki, hogy éljél meg belőle 1 hónapig.
2022. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%
A kevésnek a sok százaléka is kevés az a baj. Játék a számokkal, egyszerű parasztvakítás. És szerintem ez várható a jövőben is. Iszonyat nagy cirkusz árán mindig emelnek majd egy kicsit pár évente, és előadják a népnek, hogy milyen sokat emeltek. Csak ha a béremelés mértékét az inflációval korrigáljuk nem biztos hogy pozitív számot kapunk.
2022. nov. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%

Szia

Első éves egyetemista írok. Én nem kezdtem el az álom szakomat (pszichológia), helyette elmentem olyat tanulni amivel jelentősen tudom majd növelni a bevételeimet, aztán majd utána esetleg elmegyek pszichológiát tanulni.


Kompromisszumokat kell kötni az élettel. A fiad is rá fog jönni , reméljük előbb, mint utóbb.


Mindezt mondom úgy, hogy nagyra becsülöm a tanárokat. De amíg egy tanár havi fizetése egy-egy könyvelő napi fizetése, addig nincs értelme.

2022. nov. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
24%
Magántanárkodni is elmehet az plusz bevétel.
2022. nov. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%
Komoly, hogy 10%-ot akarnak emelni? Ez már igen. Eddig nem vonzott a tanári pálya a rossz fizetések miatt, de ennek hallatán elgondolkozok rajta. Ha megtörténik az emelés, akkor 200 helyett akár 220-230-ezres fizetéssel is kezdhetnék. Ezért tényleg megéri az 5 év egyetem.
2022. nov. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
74%

Kérdezd meg, hogy milyen autót szeretne venni, mutassa meg, majd mond meg neki, hogy nah, ha tanárnak mész ilyened sose lesz.


Egyébként, ha ebben leli örömét akkor ne tiltsd neki.

2022. nov. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Hintalow ***** válasza:
73%
Hagy csapassa, ha elvègzi, ès mondjuk szeret enni minden nap egyszer legalább, úgy is pikpak a magánszektorban terem majd 😁 (nyelvet tanuljon mellè, ès nem lesz gond)
2022. nov. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
53%

"irodalom és nyelvtan szakos tanár"

Ennél talán csak az ének tanár a szarabb szak. Jól beválaszott a gyerek.

Talán 17 évesen el kellene már vágni a köldökzsinórt ha már a szülész elfelejtette, hogy lásson valamit a való életből.

2022. nov. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!