Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyedül meg lehet élni ennyi...

Egyedül meg lehet élni ennyi pénzből ausztriában, németországban?

Figyelt kérdés

Az életmód az teljesen hétköznapi semmi nagyzolás.


Bruttó 3-3,5 ezer euró


Előre is köszi akinek van valamiféle hasznos információja.


Állásajánlatot kaptam, jelenleg 24 éves anyagmérnök vagyok.



2022. nov. 4. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon nem mindegy, hogy Ausztria vagy Németország. Ausztriában van 14 havi fizu is. A Németeknél pedig van ahol adnak 13 havit.
2022. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából a kétharmadát kapod meg nettóban ha egyedülálló vagy és nincs gyereked. Megélni meg lehet belőle, de túl sokat nem tudsz félretenni.
2022. nov. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Sok múlik azon, hogy mennyiből tudod kihozni a lakhatást és kell-e autót fenntartanod.
2022. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Autóm sajna még nincs, viszont a cég tudna biztosítani kedvezményesen lakhatást.
2022. nov. 4. 19:17
 5/7 b1812567 ***** válasza:

Attól függ, mennyire szeretnél nagy lábon élni.

De simán meg lehet élni belőle.


Ausztriáról tudok konkrétumot írni:

Lakást bérelni vidéken 5-600€ + rezsi, Bécsben 6-700€ körültől tudsz. Ha spórolni akarsz, akár még olcsóbban is, de az szerintem csak rövid távon élhető.

Kajára (mondjuk inkább konyhapénzre) havi 3-400€-t számolj fejenként minimum.

Közlekedés: néhány nagyvárosban tömegközlekedéssel is elvagy (Bécsben 365€ az éves bérlet). Vidéken kell az autó, a biztosítás kb 100€/hó, üzemanyag most 1,7-2,2€ / liter, plusz műszaki, szervizelés, pályamatrcia, stb. Szóval havonta legalább 2-300€ kiadással számolj akkor is, ha be sem indítod.

A "szórakozás", szolgáltatások, szóval jellemzően amiben sok élő munkaerő van, az drágább. Pl. kávézás, sörözés, étterem, autószerelő, stb.

Jellemzően az élelmiszer is valamivel drágább, mint Mo-n, de az utóbbi pár hónapban egyre kisebb az eltérés, sőt, sok minden már olcsóbb Ausztriában.

2022. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban dolgoztam, nagyjából 2000-2500 között kaptam nettóban. Egy falusi háznál béreltem apartmant 450 euróért rezsivel a munkahelytől 35 kilométerre. (A munkahely közelében legalább kétszer ennyi lett volna.) Benzinre költöttem kb. 150 eurót a munkába járáshoz, az autóbiztosítás volt kb. 60 euró havonta, élelmiszerre elment további 300. Így összesen kb. 1000 euró fix költségem volt havonta. Ez 2021-ben volt, azóta valószínű emelkedtek az árak ott is.
2022. nov. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 4. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!