Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenlegi viszonyok mellett...

Jelenlegi viszonyok mellett mekkora kéne legyen egy kezdő tanár nettó fizetése és mennyi az átlag tanári fizetés?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 10:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, a tanárok nem csak akkor dolgoznak amikor te látod őket. Az hogy X óra van lefixálva pedig amikor bent kell lenniük (ami egyébként egy rugalmas munka renddel ér fel heti 1 home office mellett, ami még annyira nem is jó) nem feltétlen előny. Így rengetegszer van az hogy haza mennek és akár estig és hétvégén is dolgoznak, anélkül hogy bármi plusz pénzt kapnának érte.


Ha a munkaidőt nem napokban számolnánk hanem munka órában akkor lehet még kevesebb is jönni ki szabadnapban mint az évi 20 óra.


Egyébként ha te elfáradsz és elmennél szabira pihenni kicsit akkor (ha nem ütközik máséval, de ha ütközik is max 1-2 nap csúszással) bármikor elmehetsz szabira pihenni. Tanárként nincs ilyen.


Más munka körben nem próbálnak kikészíteni a diákok sem akik lenézik a tanárokat a hozzád hasonló hozzá állású tudatlan szülők miatt. Nem akadályoznak téged a diákok akik nem képesek normális ember módjára viselkedni mert a szüleik magasról tesznek rájuk, mert csak arra kellettek hogy pénzt kapjanak szülők.

2022. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
70%

A kérdező teljesen szervilis sajnos. Nekem nincs a tágabb családban se nagyon tanár, egy haverom van aki tanár, vele beszélgettem. Ehhez nem kell 200iq, hogy megértsük a helyzetet. Nézzük objektíven: a tanárok általában a diplomások közül közepes szintűek. (Sztereotípia tudom, de kb).

Egy tanár, aki 30éve dolgozik, és mondjuk Pedagógus 2.fokozatban van 280-300ezer nettót kap. Magyarországon az átlagbér olyan nettó 350ezer. Ebben oké, hogy benne vannak a mérnökök, közgazdászok, informatikusok, de a minimálbérből élők százezrei és a fizikai munkát végzők is. Ne haragudjon meg a világ, de egy pedagógusnak az átlagbérnél azért lényegesen többet kéne keresni. Gondolj bele, egy jó középiskolai matektanár mekkora hozzáadott értéket nyújt a tanítványainak élete során, százmilliókban lehet mérni, ha ambiciózusak a diákok, ezzel ő a GDP-hez, gazdasági növekedéshez eszméletlenül hozzájárul. És valljuk be, hogy ezt az országot nem az olyan prolik viszik a hátukon mint a kérdező, hanem az orvosok, mérnökök, közgazdászok tudják felemelni az országot, nem a kőművesek meg a kukások. Tudom, hogy a kétkezi munkát sem szabad lenézni, de az emberek nagyon el vannak tévedve: egy kukás annyi pénzért tüntet (nettó 450), amit egy tanár soha nem tud megkeresni. És sokan ezt jónak tartják, mert szabadság meg ez meg az. Felülről nyomják rá ezt a szemléletet az emberekre sajnos… Aki kétkezi munkásnak megy, az általában(akinek nem inge ne vegye magára) egy sort aligha tanult életében, ne hasonlítsuk össze diplomás munkákkal 4-5év egyetem után. Aki így gondolkozik, mint a kérdező, azzal árul el sokat magáról, hogy látszik, hogy semmibe veszi a tanárokat, sosem tapasztalta meg hogy mennyi pluszt adhat egy tanár, mert képzetlen, a gyárban dolgozik 12 órában. Arra is szükség van, de ha kihajtja a belét akkor sem lesz jobb az országnak semmivel, csak egy multi bevételét gyarapítja.

És a szabadság kérdése: a tanároknak valóban van nyári szünete ami 1,5hónap (julius-augusztus közepe). Es lehet hogy valaki fél hónapot ellóg, de nem az a jellemző…

Azonkívül 2 hét téli szunet és ennyi a szabadság. A legtöbb iskolában nem mehetnek el csak úgy szabadságra a tanárok, csak ha már halálukon vannak annyira betegek. A munkaórák: 32 óra a kötelező, plusz a helyettesítések amit senki nem fizet ki…számold ki: egy tanár tanít csak 6osztályt. Azok mondjuk havonta írnak egy dolgozatot. 30dolgozatot becsülettel kijavítani olyan 2-2,5 ora minimum. Az egy hónapban alaphangon 12-14óra. Tehat egy hétre 3-4óra körülbelül a dolgozat. Általában ha valaki tart tehetséggondozást (azoknak akik nem hegesztők lesznek) az nincs benne az órászámban, de plusz heti 2-3 óra, de csak legyen 2. Az órákra való készülés: biztos van olyan tanár, aki 30-40évig minden oran ugyanazt mondja el, de aki becsületes, az megtervezi előre, felkészül (nekem rengeteg ilyen tanárom volt). Ez megint napi 1-2óra, heti 8-10 óra. Erre azért van szükség, mert nem minden osztály ugyanolyan, vannak gyengébbek meg erősebbek is.

Ezek amit leírtam a 32höz még olyan 5-15 óra attól függően, hogy melyik tanár milyen lelkiismeretes.. és el is érkeztünk a 40órához. Hozzáteszem, hogy a jelenlegi bérük 32 óráért is nagyon kevés, BÁRMELYIK diplomás munkakörben többet keres BÁRKi 20-30éves tapasztalattal, mint egy tanár. Miért baj még az alacsony fizetés? Azért mert a fiataloknak van egy kis eszük, úgyhogy oda mennek ahol megfizetik őket, és senki nem akar tanárnak menni garantált bérminimumra…ez azért baj, mert a mai 50es 60+-osok kb. minden iskola tanári karának a fele, ha ők 10éven belül nyugdíjba mennek, nem lesz aki potolja oket mert 10-szer kevesebben vannak az új tanárok mint akik nyugdijba fognak menni, ez a gond, es nem lesz ki tanítsa a gyerekeimet… én ettől félek, és szerencsére még nagyon sokan ebben az országban. Csak az a baj, hogy az ilyen degeneráltak még többségben vannak.

2022. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
85%
Minimum annyi, hogy ne legyen jobb perspektíva a legtöbb képzettséget sem nem igénylő egyéb munkakör. Most sajnos ez nem mondható el
2022. nov. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
73%
Ha ekkora kanaán van kérdező akkor jelentkezz tanárnak:)
2022. nov. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
88%

Tanítottam 180-ért 8 éve, most ugyanazzal a tudással, sokkal kevesebb munkával és kevésbé fontos dolgot végezve keresek 800-at, csomó volt kollégám van hasonló helyzetben. Amíg nagyon minimum nem kap 400k nettó körül egy kezdő tanár Budapesten, addig folyamatosan fogyni fog a szakma.


Fogalmad sincs semmiről.

2022. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
74%
Külföldön élünk. 25 éve tanító ismerősöm bruttó éves fizetése 30 millió Ft. Ez megegyezik egy 8 éves tapasztalattal rendelkező programozó fizetésével. 6 évvel ezelőtt 45 millió Ft-nak megfelelő összegért vettünk itt kertes házat. Szóval lehet matekozni. És a nyári szünet nekik tényleg nyári szünet. Június 30 utolsó, Szeptember 5 első munkanap.
2022. nov. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
86%

A tanári a legfontosabb munka. Ide kellenének a legjobb emberek, akik elmennek cégvezetőnek és társai, mert egy nagyon hosszútávú (30 év +) befektetés, ami megtérül.


Annyit kellene keresniük a tanároknak, hogy az arra alkalmas emberek bármi más helyett tanárok akarjanak lenni.


Mert akkor jó tanáraink lesznek, amitől jók lesznek az orvosaink, kutatóink, cégvezetőink, burkolóink és hosszú távon ezek az emberek itthon is maradnak, ha emellett jó az egészségügy.

2022. nov. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
86%

Ne az átlagbérhez legyen igazítva, hanem a mediánhoz.

Ha megtanították volna neked, akkor tudnád és nem írnál ki hülye kérdéseket.

De a folyamat már elkezdődött és megállíthatatlannak tűnik, mert sajnos öngerjesztő.

2022. nov. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%

Én asszisztens vagyok egy kisegítőben, órán be kell ülnöm egy gyerek mellé, mert nem képes csendben maradni, vagy követni az óra menetét. Ha azt mondom, hogy lassan minden gyerek mellé kellene plusz egy "fegyelmező" ember, hogy tudjon haladni a tanárnő, akkor elhiszed, hogy nagy a gond? Ha nem lennék, az óra nagy része azzal telne, hogy xy maradj csöndben, ülj le a székedre, ne piszkáld a társaid, ezeket a gyerekeket nem lehet már lefoglalni. Szegény tanárok már nem tudnak mit kitalálni, hogy a visszapofázó, mindenbe belesz@ró gyerek ne a padon feküdjön. Megegyszer hozzáteszem, ez kisegítő iskola. Szerintem nem kéne sajnálni a pedagógusoktól a béremelést, tekintve, hogy nem akármilyen munkát végeznek nem akárkikkel. Itt élő emberkről van szó. Nem valami ügyfelek a mobilos szolgáltatónál, hanem kicsit össze tettebb munka. Az óraközi szünetekről annyit, hogy a folyosókon kell állnunk minden osztálynál többen, mert a legtöbb gyerek akkor adja ki a feszkót, az órai munka után! Tehát se pisilni se kortyolni nem tudunk! Én már reggel nem is iszok, mert leghamarabb délben lenne időm pisilni menni.

Kérdező, te mit dolgozol? Mikor pisilsz? Mennyi sérült gyereknek adsz be gyógyszert? Mi történne szerinted, ha össze keverénk az adagjukat, vagy elfelejtetenénk beadni nekik? Láttál már őrjöngő autistát??

2022. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, neked látom nem volt egy közeli hozzátartozód se aki tanár lett volna.


Nekem édesanyám 40 évig volt az.

Az a 26 óra 30 felett van általában, mert helyettesíteni kell másokat. Erre jönnek rá a tantestületi értekezletek és a fogadóórák. Heti 2-3 adagnyi dolgozatot kell legalább kijavítani, és a mostani osztályok 30 fő körül vannak. Csak ha 10 perc egy dolgozat kijavítása (márpedig ez alá max akkor mész ha feleletválasztós, ami csak egyetemre jellemző) akkor máris ugrott 2-3x 5 órád. Erre még rájön az adminisztráció ami megint hetente 2-3 órát elvisz, mert a diákokat szövegesen is értékelni kell. Szóval az a 40 óra máris 50 felett van.


Lehet hogy van 46 nap szabadsága egy tanárnak, de ha a valós óraszámot kiszámolod akkor ott vagy, hogy simán ledolgozzák azt év közben.



És Magyarország jövője az oktatáson múlik. Ha rossz az oktatás akkor jóval kevesebb informatikus, mérnök, orvos vagy bármilyen más képzett emberünk lesz és szegényebb országban fogunk élni.

2022. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!