Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jelenlegi viszonyok mellett...

Jelenlegi viszonyok mellett mekkora kéne legyen egy kezdő tanár nettó fizetése és mennyi az átlag tanári fizetés?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 10:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
19-es, ahol én élek, ilyen hozzáállással esélyed sem lenne egy iskolába bekerülni. Egy speciális iskolában dolgozol, de úgy beszélsz ezekről a gyerekekről, mintha ők tehetnének az állapotukról és viselkedésükről, és szórakozásból vagy a tanárok bosszantása miatt viselkednének így. Nemhiába nálunk főiskolai végzettség kell a gyógypedagógiai asszisztens munkához is, illetve elközelezettség, elfogadás, és a gyerekek szeretete. Cserébe viszont rendesen meg vannak fizetve. Te nem szereted és tiszteled ezeket a gyerekeket, nem érted meg őket, szerintem munkát kéne váltanod, mert ez nem neked való. (És igen, tudom milyen speciális gyerekekkel dolgozni.)
2022. nov. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
16%

Azért érdekes, hogy a csapból is az folyik, hogy szegény tanárok, de rosszul keresnek...

Nem egy tanár ismerősöm van, akik megengedhetnek maguknak újépítésű lakóparki lakást, évente több külföldi nyaralást. Van egy régi tanárom, idén ment nyugdíjba, folyamatosan tölti fel a közösségi oldalakra a képeket, hogy minden hónapban más-más európai városban kirándul.

A szakmám során volt lehetőségem bepillantani a tanárok fizetésébe. A pályakezdőké tényleg borzasztó (kb garantált bérminimum= br. 280.000), de egyébként nem keresnek rosszabbul mint a közszférában bárki más. Hozzáteszem elég sokat vannak táppénzen is, ami ugye szintén rontja a fizetésüket.

2022. nov. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
81%

#22 Nekem mondjuk a tanár ismerőseim gyakran magánban oktatnak + nyári tábort tartanak.


Egy angol óra ára magánban mondjuk 4000 forint. Tart heti 5 diáknak, heti 20 ezer, havi 80-100. De mondjuk ez illegális, főleg most és főleg adó nélkül.

2022. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Csak megemlíteném hogy akkor a heti 50óra munka (vagy mennyi lett kiszámolva) mellé még jön a magán óráknak és az azokkal járó plusz munkának az ideje.
2022. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
75%
#24 Természetesen. A nyári tábor meg a szabadságukból vesz le plusz napokat. A nyári szünetük végül rövidebb lesz, mint egy átlag munkavállalónak. Főleg, hogy mondjuk két gyerekkel + 45 évesen 34 szabadnap jár, ott már nincs nagy eltérés egy tanári vs. normál szabi között.
2022. nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
75%

#22


Gondoltál már arra hogy ezeknek a tanároknak van mondjuk társuk akiknek normális fizetése van? Vagy hogy létezik olyan dolog hogy öröklés?


Ha nem lennének gondok a tanári pályával akkor nem lenne tanárhiány.

2022. nov. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
80%
26-os, szomorú, de én Magyarországon azért engedhettem meg magamnak, hogy tanárként dolgozzak, mert a férjem jól keresett. De még így is otthagytam a közoktatást, mert nem csak a pénz volt a gond.
2022. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
84%
Pszichológusként nem tudok elmenni közszférába dolgozni, mert nem vagyok olyan helyzetben, hogy megengedhessem magamnak az ennyire alacsony fizetest. Kórházba lehetetlen bejutni, sajnos kénytelen leszek céghez menni. Na ez a szomorú, amikor rengeteg óvoda-iskolapszichológust és tankerületi szakembert keresnek, csak épp ennyiért nem akar senki dolgozni. És tankerből az sem biztos, hogy a 4 éves gyermekklinikai szakképzést el lehet végezni. Pluszban tegyük azt is hozzá, hogy rengeteg pszichológusnak sajnos nem vágya gyerekekkel foglalkozni, ezen a területen ugyanis mindig kevesebbet lehet csak keresni, mint bármelyik mas ágon a pszichológiának... pedig az én vágyam a gyermekvédelem volt. :( Ennyi pénzért nem tudom megoldani!!!
2022. nov. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!