Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy Data scienti...

Mennyit keres egy Data scientist Magyarországon?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy mennyi egy data scientist kezdő fizetése körülbelül most Budapesten? Alkalmazott matematika mesterrel, friss diplomásként? Szerintetek jó karriernek számít a data science? Nem telítődik?

2022. nov. 23. 06:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Br 700-800kezdo, br 2m senior
2022. nov. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon jó karriernek számít a data science, és soha nem fog telítődni, mivel nagy tudás kell hozzá, viszont hatalmas igény van rá és egyre nagyobb. A modern gazdaság az adatokról szól.


Nagyon sokat keresnek a data scientistek, az IT teteje. A nettó 2 milla sem irreális.

2022. nov. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Bérminimumot.
2022. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
7%
+ ingyen hajvágás.
2022. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően data science munkák valamivel többet fizet mint egy sima programozói.


Kezdőként ha nincs tapasztalatod akkor én inkább 700br re tippelnék, mert más az amikor otthon van egy tisztított szép kis dataseted meg más az amikor cégnél dolgozol és random sql táblákból kell levadásznod az infókat és ki kell találnod hogy épp mit csesztek el vele formázás közben.

Plusz machine learning technikák és eszközök is mások egy kicsit a valóságban.


De relative gyorsan tudsz ebből az összegből feljebb menni.

2022. nov. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem áll meg egyébként már bruttó 2 milliónál - sem - a teteje.
2022. nov. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%
Persze, hogy nem. A bruttó 4-5 millió sem irreális hosszútávon.
2022. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Nem igazán tudom pontosan, mit csinál egy data scientist (igen, beírhatnám a keresőbe), de szerintem túl van hypeolva. Lényegében adatot elemez, statisztikákat készít, trendeket állapít meg, következtetéseket von le, nem? Esetleg szimulációs modelleket készít, AI-t tanít be. Ilyenek?
2022. nov. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

8. Itt leírtam részletesen, hogy mit csinálunk (2. hsz.): https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..


Nem tudom, túl van-e hype-olva. Te értesz az adatmodellezéshez?

2022. nov. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
9. Köszi a linket, elolvastam. Valóban sokrétű. Kontrollerként dolgozom közgáz diplomával (pü/számv + stat), és hobby programozói ismeretekkel, amiket már hasznosítottam is a munkámban (pl. előrejelzések készítése). Szerintem értek az adatmodellezéshez, hisz adatbázisokat is építek a nulláról, de nyilvánvalóan egy adattudós munkája ennél sokkal összetettebb. Van még mit tanulnom.
2022. nov. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!