Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Grafikus minek legyek ha...

Grafikus minek legyek ha futárkodás ugyanannyit fizet?

Figyelt kérdés

Felvettek egy igazán minőségi design stúdióba, 60 ember közül választottak ki. Nem Budapest, vidéki megyeszékhely.


A pofáraesés akkor jött amikor kiderült ugyanannyit fogok keresni mint amennyit futárkodással összebiciklizgettem.


Ez olyan nettó 300-350 ezer Ft. Gyakorlaton már voltam, tudom hogy jó stresszes meló lesz, szóval ugyanannyi pénzhez még egy extra adag stresszt is kapok. Köszönöm.


Tudom hogy most örülnöm kéne mert ez szakmai munka, de nem tudok ezen túllépni. Ez a szememben ledegradálja és elértékteleníti ezt az egészet.


Úgy érzem egy nagy bóvli így ez az egész munka. Kiderült akik 20 éve ott dolgoznak azok is ugyanennyit keresnek, szóval előrelépés sem lesz.


A biciklizgetés a pizzával az ér 300 ezer ft-ot.


Nekem az sem vigasz hogy 'De ott kényelmes irodában vagy, melegben. Nem bicajon esőben és hidegben.' Engem ez sosem érdekelt.


Szóval miért ne maradjak inkább biciklizgetésnél?



2022. nov. 28. 08:58
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

# 8


igen igazad van. De akkor is azt érzem hogy hülyének vagyok nézve.


Egy idióta vagyok aki designerkedik egy biciklisfutárnál is kevesebb pénzért.

2022. nov. 28. 09:39
 12/24 anonim ***** válasza:

hosszú vs rövid távú kilátások.


Futárként kb az első 2-3. hónap végére eléred a maximumot, amit el tudsz érni. Nem lesznek jobban fizető melóid, nem lesznek nagyobb projectjeid. Mindegy milyen ügyfélnek dolgozol, egy fuvar ugyanannyiba kerül


Grafikusként ez egy hosszú távú folyamat, van lehetőség előre lépni, más típusú ügyfeleknek, komolyabb projectjein dolgozni.



Ez a tipikus esete annak, amikor valaki egyetem helyett valami szakmát választ, és elkezd gyorsan dolgozni.


Az elején jobban keres, mint az egyetemista aki vagy 0 bevétellel bír, vagy diákmunkázik fillérekért. Mire az egyetemista befejezi az iskolát, aki rögtön dolgozni kezdett, az már nem junior, így ott is magasabb a bére.


5 éven belül ez általában fordul, és nagyon elszakad egymástól.



Rövid távon a futárkodás jobb, mint bármi más meló, sőt! jobban is fizethet. De perspektíva nincs benne.



Másik szepont, hogy ki tudja elvégezni: futárkodni bárki tud. Semmivel nem emelkedsz ki a többi futárkodásra alkalmas ember közül, így nagy lesz a konkurencia, ha éppen úgy alakul, hogy valami szakmából tömegesen futárkodásra váltanak.

Grafikusnak lenni már nem olyan egyszerű, kell hozzá tehetség (nekem pl semennyi nincs), és kell hozzá tanulás, technikai ismeret, szoftver ismeret, etc.


Szerinted melyik embert cserélik könnyebben olcsóbbra? Melyik embernek nagyobb a konkurenciája?

2022. nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

11:

Nem vagy hülyének nézve. A kerékpáros futár azért keres többet, mint amit egy képzettség nélküli munka indokolna, mert hidegben, esőben, csúszós úton, stb., stb. is dolgozik, nem mindenki vállalja a munkát, rossz időszakban esetleges lehet,hogy mennyi a munka, illetve fő müszakidőn kívül is dolgozik.


A grafikus ezzel szemben tudás alapú munka, kényelmesebb munkakörülményekkel, de kezdőként nem fogsz többet keresni, mint egy kerékpáros futár, mert még kevés vagy abban, amiért ezt a munkát megfizetik, kevés még a tudásod.


Én programozóként 2011-ben dolgoztam először, még egyetem mellett gyakornokként, nyáron mikor megvolt a heti 40 óra, kevesebbet kerestem, mint az aktuális minimálbér. Elmehettem volna ilyen alapon nyáron a Balaton partra vendéglátózni, amúgy is a közelben laktam, és akkor sokszorosát megkeresem. Ja, csak a gyakornoki munkával olyan tapasztalatot szereztem, amivel aztán elindultam egy úton, hogy egyre többet keressek. Nem ugyanott, hanem többször is váltottam.

2022. nov. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Grafikusként van előrelépési lehetőséged ha jó vagy.

Ha nem annál a cégnél akkor egy másiknál.


Futárkodással adott, hogy mennyit keresel és sok év tapasztalattal sem lehet növelni.

Most jól elvagy de ha lebetegedsz vagy lesérülsz már nem lesz annyira poén.

2022. nov. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

# 12

# 13

# 14


Hú oké meggyőztetek.


Mondjuk nekem ez nem lesz egyszerű belső munka így lelkileg. Az egy dolog hogy lehet hozzá tehetségem, ha már felvettek, de a járulékos dolgokkal még lesznek problémáim. Majd azon dől el hogy tényleg alkalmas leszek e rá hosszútávon.


Jelenleg az agyam felrobban kb. a sok idióta részlet egyeztetésétől, az ügyfél ezt akarja, de még sem , csináld meg az n+1-ik változatot, de aztán még az sem jó, mert ő mégis neonrózsaszínben akarja. Ezen lehet el fogok vérezni. Majd kiderül.


Megszoktam a futárkodás végtelen nyugalmát és egyértelműségét: hamburgert felveszed A pontban, leadod B pontban. Ennyi.

2022. nov. 28. 10:08
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Minek biciklizgetsz, ha kamionon havi 1 millát keresnél?
2022. nov. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Minek kamionozol ha pilótaként havi 2 millát is kereshetnél?
2022. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Minek vagy pilóta ha fullsztekk fullcool developerként 10 milliót keresnél?
2022. nov. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Attól még hogy más 20 éve nem változtatnak, nem azt jelenti, hogy neked sem kell
2022. nov. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ne legyél.
2022. nov. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!