Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ideális esetben 30 évesen hol...

Ideális esetben 30 évesen hol kellene már tartania az embernek?

Figyelt kérdés
Saját ház, autó, család stb.

2022. nov. 30. 15:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem saját egzisztencia teremtésben relatíve pályán mozogva (pl. saját lakás valamennyi hitellel), és stabil jövőkép jövedelmet illetően.


Én ekkor vettem 2/3 önrésszel lakást és újíttattam fel, dolgoztam a doktorimon, és elég szép jövedelmem volt a cégemből, ami azóta mégjobban kinőtte magát. A legtöbb barátom ilyen tájt kezdett el házasodgatni, saját lakást venni, és stabilan hozni a lóvét haza.

2022. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
17%

Ideális esetben saját, 280nm-es ház a Rózsadombon, medencével, szaunával, moziteremmel, plusz három lakás a belvárosban. Egy Tesla, egy Audi és egy kabrió. Évi 1 milliárd bevételű vállalkozás, 250 milliós megtakarítás. Feleség, 3 gyerek, évente két tengerentúli luxusnyaralás plusz egy síelés télen Franciaországban.

Na? Jobb lett tőle?

2022. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
18%

Saját ház/lakás (akár hitellel)

Saját autó (akár hitellel)

Számlán spórolt pénz (min. 1 millió, de minnel több, annál jobb)

Havi min. 600.000 bevétel (nettó fizu+egyéb befektetésekből)

Évi 1-szer beleférjen egy külföldi nyaralás (min. 1 hét)

2022. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
7%
Saját lakás hitellel megtámogatva, vagy félretett pénz az önerőre. Saját autó. Egy normális állás. Család még várhat, de ideális esetben már megvan a feleségjelölt.
2022. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%

Nem "kell" itt vagy ott tartani. Senki es semmi sem kotelez semmire. Van aki mar 20 evesen rendelkezik ingatlannal, van aki 50 evesen sem tud venni. Van akinek soha sem volt autoja. Van akinek a csalad az eletcelja es van akinek mas.

Az elet nem arrol szol, hogy barmilyen eletutat idealizaljunk, es azt kovessuk. Ismerd fel hogy te mit akarsz, es ahhoz merten hatarozd meg, hogy hol vagy. Ha az az eletcelod, hogy minden kontinensen elj 10 evet, akkor nem az ingatlan lesz a fo szempont.

2022. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
10%

Na látom a normális válaszok le vannak pontozva. És a mindegy mit csinálsz, milyen életútat választasz altatások meg fel.

Amúgy sztem 30 évesen már illik egy saját lakás/autó, min. Nettó 600 fizu komboval rendelkezni. Amúgy sokan el is érik ezt, csak itt nem szeretik ezt elfogadni.

Na jöhetnek a lepontozások, aztán válasszatok a nektek kényelmes életútat😂

2022. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
21%
Senior / Team Lead pozi, mellette contractor melo, sajat tehermentes lakas, 120-150 M Ft befektetve. Kb ez tekintheto normalnak.
2022. nov. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
41%

Erre nincs szabály. Egy a lényeg: ne hagyd, hogy a társadalom határozza meg azt, hogy neked "hol kell tartanod" x évesen. Társadalmi elvárások alapján élni a lehető legrosszabb döntés.


Mondjuk én tuti nem hallgatnék arra aki azt javasolja, hogy vegyél fel hitelt. A lehető legrosszabb döntések egyike. Anno rengetegen besz*pták a svájci frank alapú hitel miatt. A legtöbben a felvett hitel többszörösét törlesztik a mai napig. Csak ugye a sok proli nem gondol bele abba, hogy egy életre adósságba vágja magát, hisz legalább van SAJÁT LAKÁS :D.

2022. nov. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
36%
Tul sok parameteres dolog. Ha egy par pl. 2019-ben hazasodott, 2020-ban felvettek a babavarot es meg 40 millio banki hitelt, azota van 1 gyerek, anyuka ujra dolgozik es mindketten megkeresik az itt emlitett buvos 600 ezret 30-31 evesen, sikeresebbek mint az, akinek nincs sem ingatlanja, sem felesege, gyereke, hitele, de keres 1,5 milliot, vagy eppen csak 500-at? Hogy is van ez? 🤭
2022. nov. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
43%

ideális esetben, befogadja a bátyja, mert az asszony elválik tőle,

a ház marad az exnél,

fizetheti az asszony tartást,

gyerek tartást,


lásd Alan Harper történetét.

2022. nov. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!