Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ideális esetben 30 évesen hol...

Ideális esetben 30 évesen hol kellene már tartania az embernek?

Figyelt kérdés
Saját ház, autó, család stb.

2022. nov. 30. 15:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Meg amit hozzatennek, ilyenkor nem is az elvarason akad ki az, aki kiakad, hanem azon, hogy nem erted miert baj, ha igy gondolkodsz. 🙂
2022. nov. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális vagy a magyar valóság? :D


-Egyetemmel már végeztés és van kb 7-8 év tapasztalatod az adott szakriányban. (Ha Msc-re mentél, akkor is, de akkor nyílván egy része ennyi diákmunka)


Tehát már relatívan jó pozícióban kéne lenned, magas fizetéssel.


-Párkapcsolat. Ilyenkor már házasság és családkezdés időszaka van bőven.

(Bár ez egyéni választás, hogy szeretnél-e komoly kapcsolatot meg gyereket)


-Már van saját lakásod, jó sok hitellel, de legalább nem albérletet fizeted.


-Autód is van, ha az megkönnyíti a közlekedést neked.


-Van pár nagyon jó barátod, akivel még időnként összejársz és valószínűleg egész életedre megmaradnak.

2022. nov. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 30 éves korra jó ha van már pár év munkatapasztalatod abban a szakmában, amivel foglalkozni szeretnél.


Ilyenkor, ha még nincs párod, akkor érdemes aktívan elkezdeni ismerkedni, főleg a nőknek, ha szeretnének gyereket.


Ha nem vagy nagyon munkamán, akkor jó, ha van egy hobbid, amivel tudsz foglalkozni, hogy pszichésen ép maradj.


Eddigre szerintem akkor is el kellett sajátítanod az emberi kapcsolatok és kommunikáció alapját, ha nem diagnosztizált aspergered van és szerintem is kell legyen legalább egy ember, akit fel tudsz hívni magányos estéiden.


Szóval 30 éves korra jó, ha beállsz abba az irányba, amivel foglalkozni fogsz (legalább kb. már biztosan tudd, hogy a kövi 10-15 évben autószerelő leszel vagy jogász), és legyenek meg a kvalifikációid ehhez vagy járj a végén a megszerzésüknek (pl. ok, ha mégis úgy döntöttél, hogy nem festő leszel, hanem projektmanager, de ne ekkor kezd el kitalálni, hogy jövőre meg színész), illetve legyen valamennyi társadalmi életed.


A többi nagyon változó mert egy szakmunkás már 10 éve dolgozik lassan a phd-s meg most fejezi be egyenesben a phd-ját, ha nem csúszott. Nyilván nem lehet összehasonlítani.

2022. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
21%
Legalább 4-5 év munkatapasztalat, saját autó és megkezdett lakáshitel. A legjobb, ha ezt a házastársaddal vagy leendő házastársaddal fizeted, de ha egyedül megy, az is rendben van. Ez a minimum, amit ennyi idősen fel kell mutatnod.
2022. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
63%

Én 30 éves koromra pl.: szeretnék férjnél lenni, 1-2 gyermeket szülni addigra. Szeretném ha lenne egy szép nagy családi házunk. Szeretnék egy stabil állást (most záróvizsgázom majd) ahol addigra már legalább egy szinttel fentebb vagyok mint mikor felvettek kezdőként. Szeretnék majd autót is. Hiszem azt hogy mindenre kepes az ember ha igazan hisz bennük és odateszi magát.

(Továbbá szeretném ha egészséges lennek és a csaladom is és boldogan éljünk amíg meg nem halunk)

2022. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Közel vagyok a 30-hoz, van befektetés, lakás (nem saját erőből), újonnan vett középkategóriás autó (ez viszont saját), lassan menyasszony.

A társadalom szerint ez az ideális.

Szerintem meg mindenki éljen úgy ahogy szeretne, ne idegenek véleménye határozza meg az irányt. Nyilván az alapvető társadalmi normákat be kell tartani azért hogy egy közösségben ellavírozzunk, de megfelelni magunknak kell.

Én is a szüleimnél lakom, párommal elférünk, mindenki mondja miért nem költözünk külön... mert nekünk így is jó, ha kedvünk lesz, majd megyünk.

Egy kérdés a lényeg: Boldog vagyok?

Dolgoztam már pár helyen, főként diplomás emberek között, mind jó egzisztenciával, külső szemlélőként álomélet, de boldog talán senki nem volt.

Köszönöm, de nem cserélnék egyikükkel sem.

2022. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

#8 "Mondjuk én tuti nem hallgatnék arra aki azt javasolja, hogy vegyél fel hitelt. A lehető legrosszabb döntések egyike."

A hitel maga nem az ördögtől való, csak ÉSSZEL kell felvenni. Akik a svájci frank hitelbe belebuktak, azok nem ésszel vették fel. És mielőtt leszólsz, nekem is volt svájci frank hitelem. Csakhogy én számítottam az árfolyam emelkedésére és nem vállaltam túl magam. Még a legrosszabb árfolyamnál is csak a fizetésem 30%-a ment a hitelre.

Most valóban nem érdemes hitelt felvenni, de nem azért, mert a hitel maga rossz, hanem mert magasak a kamatok. Kb 2 évvel ezelőttig kimondottan megérte hitelt felvenni, de szigorúan csak FIX kamatozásút. A sok proli azért adósodik el egy életre, mert ész nélkül, pénzügyi analfabétaként vesz fel hitelt, pl. 30 évre fizeti a jövedelme 40%-át, mert nem fogja fel, hogy nem engedheti meg magának a házat és nem éri be egy lakással.


Tudod, aki ésszel csinálja, az a hitel mellett is tud megtakarítani és évekkel hamarabb kifizeti a hitelt, mint a lejárati idő.


#10: Magyarországon nincs automatikus feleségtartás (hála Istennek). Ha a nő nem tudja eltartani magát, akkor igényelheti, de azt indokolni kell és az nem indok lusta dolgozni.


Mellesleg látszik a színvonal, hogy lepontoztak engem is, mikor csak arra utaltam, hogy mindenkinek más a szint és ha túl magasra teszed magadnak a mércét, hogy hol "illene" tartanod, akkor csak keserű és boldogtalan leszel. Nagyon sokan csak 40-50 éves koruk után csinálják meg a szerencséjüket. Pl. Sanders ezredes 50 évesen indította el a KFC-t.


#2 voltam.

2022. dec. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
43%

#11 "Min Br 1milla/hó elvárás sok nőnél, nálam is"

Na, kisanyám a te fajtáddal nem is álltam szóba soha. Hiába keresek 1 millió fölött, gold diggerekből nem kérek.


A legjobb, hogy az ilyenek szoktak az üresfejű szőke 𝜋csák lenni, akik a húsárun kívül semmit nem tudnak nyújtani.


---

"Csak nem tudom, hogy a szúrós megjegyzések ellen hogyan védekezzek, amikor élőben feljön ez a téma."

A legjobb ezeket ignorálni. Ha nem reagálsz rájuk, előbb-utóbb abbahagyják. Ha meg továbbra is beszólnak, akkor vissza kell szólni, hogy pl. "Jó, lehet, hogy nekem nincs lakásom, de nem is váltogatom két havonta a nőket, mint te" vagy valami hasonló.

2022. dec. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
59%

#25: Hát, manapság ritka, hogy 30 évesen már 2 gyerek szaladgál az ember körül. Inkább 28-30 körül szokott az ELSŐ gyerek érkezni. Ha házat is akarsz, akkor karriert kell építeni, az meg gyerek mellett nem megy.


Persze a tenyészkölcsönökkel meg lehet oldani, de manapság már az is nehezen megy, lévén egy normális ház 60-70 millió, ahhoz képest az összes CSOK+babaváró is max a fele.

2022. dec. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
48%
Biztos le leszek pontozva. Mindenki számára más az ideális, sokan írkálják itt a saját házat/lakást, autót stb. Abba belegondoltotak, hogy nem mindenki informatikus és nem mindenki örököl XD?
2022. dec. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!