Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez most lett "divat" vagy...

Ez most lett "divat" vagy csak eddig én nem futottam bele?

Figyelt kérdés
Öt év után jöttem el a munkahelyemről és most szembesülök azzal kb mindenhol próbaidő helyett alkalmi / napi/ bejelentés van 1-2 hétig azzal a címszóval így meglátjuk akarunk - e együtt dolgozni. Nem vendéglátás ott tudom simán megy ez akár a végletekig ( a 15 nappal is trükközve), hanem irodai munka esetén pont úgy, mint pl ismert márka egyik pozíciójában. Azon kívül, mint Munkáltató nyilván jól jár ezzel nem tartanátok attól ez inkább arról szól ledolgozik így náluk mindenki 5-10 napot, aztán jön a másik sosem lesz rendes, határozatlan idejű szerződés? Teljesen le vagyok döbbenve, pedig eddig sem éltem burokban esküszöm. Vagy már én nem bízom a cégekben annyi rosszat hallani és ez megszokott mostanában? Ti mit tapasztaltatok?

2022. nov. 30. 18:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Alacsony színvonalú irodai munka lehet ez. Nekem is van napi díjat számlázó ismerősöm az is irodai munka. De azért ott megadják a 15.000/Órát és adózik maga után. Bár mondjuk az IT szektor.
2022. nov. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Elhiszem.

Nyilván bizonyos területeken sosem volt ez jellemző a kérdés nem is azokat érinti, nem hozzájuk szól. Csodálkoznék én is ha közalkalmazott írna ilyet vagy egy informatikus jobb helyen. ;)

Szerintem pontosan értetted a kérdést...nem bizonyos munkakörök lealacsonyítását kértem csak tapasztalatot, hogy aki nem pl. : vendéglátásban dolgozik vagy gyárban, ahol eddig is gyakori volt ez találkozik - e hasonlóval?

De szerencsére privátban érkeznek tapasztalatok.

2022. nov. 30. 18:31
 3/18 anonim ***** válasza:
3%

Én még nem tapasztaltam de megérteném ha első hétre ezzel vennének fel valakit.

Voltam már olyan irodában ahol első nap beléptem és azzal a lendülettel fel is mondtam mert olyan büdös szrkupac volt az egész, hogy a nap végét sem vártam meg.

Penészes falak, csatornaszag mindenhol.

2022. nov. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

Most lett divat szerintem, vaolamit már sejtenek a könvyelők / munkáltatók!


Nálam 2017 óta teljes átutalással fizették a havi munkabért, és ugyan ezalatt is cseréltek alvállalkozót (munkáltató), de 2022-ben máűr ez a harmadik és októbertől elkezdték a minimálbejelentés plusz papírozatlan borítékos kifizetés verziót (szürkefoglalkoztatás).


Én kivertem a balhét minden irányba, nav fele is, megrendelő felé is, munkáltató elé is.

Eredménye kb semmi, jelenleg új melót keresek, szerintem a héten kiléptetnek úgyis.



Szerinte valamilyen politikai fogás lehet emögött, mert ez tényleg érthetetlen!

2022. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Hármas :


Persze, de ez lenne a próbaidő lényege és eddig működött is ...én is mondtam fel anno 3 nap után simán, sőt első nap végén is, amikor kiderült még iroda sincs, ahol dolgoznom kellett volna ( tudnék mesélni :D).

Ez viszont, hogy alkalmi & egyszerűsített van akár két hétig is magyarul addig utánad kb semmit nem fizet ( TB is a munkavállalóra marad, amit sokan elfelejtenek jegyzem meg csendben) ez érdekes. Ügyeskedik mindenki és egyre többen, ami igazán meglep, hogy mennyire sok ágazatban mostanra...

2022. dec. 1. 00:25
 6/18 A kérdező kommentje:

Négyes ;


Ugye? Kaptam privátban is érdekes történeteket, úgy látszik nem(csak) nekem szúrt szemet elterjedt.

Különben 1-2 nappal még talán nem is lenne gond ( bár a próbaidő alatt is pont így felállhat a munkavállaló vagy küldhetik el máról holnapra), de azért 1-2 hét és sorra ilyenbe futok bele olyan területen, ahol régen soha.

Nagyon érdekes.

2022. dec. 1. 00:30
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Én személy szerint nem mennék ilyen helyre,aztán mindenki saját belátása szerint dont. Ha egy cég spórol pár hét bejelentésen, akkor hogyan fog normális bért adni később nem okosba kifizetve ? Nekem ez gáz
2022. dec. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7-es :

Hasonlóan gondolom...ezért is írtam ki a kérdést, hogy velem van a baj vagy másnak is van " rossz érzése" ezzel kapcsolatban?

Nálam a kisördög ott van, hogy valami nagyon nem oké ha így kezdődik az egész (munka)kapcsolat.

Köszönöm írtál.

2022. dec. 1. 14:36
 9/18 anonim ***** válasza:
"Alja" munkáknál már több évvel ezelőtt is találkoztam ilyennel, azóta úgy látom, rosszabbodott a helyzet.
2022. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9:

Ez a probléma igen, hogy én is így látom.

Szellemi munka esetén régen ilyennel sosem találkoztam. Tudtam, hogy a vendéglátásban, gyári munkánál, nyári "bármilyen" munka esetén stb van, de hogy irodai munka esetén...

Írt olyan privátban ( két ember is), aki bolti eladó a fővárosban és ott is az első két hét alkalmi - napi bejelentéssel van. Nos, eladó sem voltam soha, de hogy évekkel ezelőtt ott sem ez volt az fix.

2022. dec. 2. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!