Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez most lett "divat" vagy...

Ez most lett "divat" vagy csak eddig én nem futottam bele?

Figyelt kérdés
Öt év után jöttem el a munkahelyemről és most szembesülök azzal kb mindenhol próbaidő helyett alkalmi / napi/ bejelentés van 1-2 hétig azzal a címszóval így meglátjuk akarunk - e együtt dolgozni. Nem vendéglátás ott tudom simán megy ez akár a végletekig ( a 15 nappal is trükközve), hanem irodai munka esetén pont úgy, mint pl ismert márka egyik pozíciójában. Azon kívül, mint Munkáltató nyilván jól jár ezzel nem tartanátok attól ez inkább arról szól ledolgozik így náluk mindenki 5-10 napot, aztán jön a másik sosem lesz rendes, határozatlan idejű szerződés? Teljesen le vagyok döbbenve, pedig eddig sem éltem burokban esküszöm. Vagy már én nem bízom a cégekben annyi rosszat hallani és ez megszokott mostanában? Ti mit tapasztaltatok?

2022. nov. 30. 18:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

10. Vendéglátásban mint diák, 2020-ban is napival voltam bejelentve.



Ez a szakmám, de végül ott hagytam. Ami itthon megy, egyszerűen szánalmas. :)


De nem csak ebben a szektorban, sok helyen.

2022. dec. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én irodai "próbanapon" voltam ezen a héten, arra is így jelentettek be (de legalább kifizették), visszajelzést azóta sem kaptam.

Takarítói munkával is próbálkoztam, ott 4 napot dolgoztam, szintén egyszerűsített foglalkoztatással. Utolsó nap végén szóltak, hogy "köszönjük, nem". :(

Természetesen ezek a "napi bejelentések" minimálbérre szóltak...

2022. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12:


Igen, erről beszélek...bár ha csak 1 nap lenne az egy dolog. Az sem csúcs, de rendben megnézi ember milyen, lehet ő maga is azt mondja ide inkább én holnaptól nem vagy ugye éppen a másik oldal dönt úgy nem te vagy az embere. Viszont 1-2 hét, amivel én találkoztam nem egy és nem két helyen ráadásul igen arra ki sem tértem a minimumot fizetve, ami leosztva ~ 1000 Forintos órabér. Egyszerűen egyből olyan rossz érzés fog el, ahogy ez elhangzik interjún, hogy már tudom is felejtős részemről.

Természetesen a hirdetésekben erről szó sincs mindig interjún hangzik el, hogy "ja, két hétig ez így működik" aha...

2022. dec. 2. 11:12
 14/18 A kérdező kommentje:

Különben a Magyar Posta küldeményfeldolgozó állásával van tele minden a neten, az is érdekes.

Ha közvetítő által mész, ahogy a párom egyetemista testvére (suli mellett vállalt pár hónapot, nov-december extra húzós ezen a területen mindig kell ember) akkor ilyen egyszerűsített / napi bejelentés van gyönyörű fizuval. Amennyiben a posta oldalán jelentkezel meg nettó 160-170 ezer / hó ( ha nincs kedvezményed).

Szóval ebben az esetben ő jól jár ezzel, mert pár hónap alatt jó pénzt kap ( nettó 2200 Ft jelenleg azt hiszem, bár van amikor éjszaka is megy), de hosszú távon így dolgozni nem oké. Szerintem.

2022. dec. 2. 11:20
 15/18 anonim ***** válasza:

Ma újabb próbálkozás takarítói munkával. Ha véletlenül én lennék a kiválasztott, akkor is az első két hétben egyszerűsített foglalkoztatás...

A "boldog békeidőkben" felhívtam az Expressz újságban megadott telefonszámot, másnap bementem megbeszélni a részleteket, ha minden oké volt (és mindig az volt), akkor volt biztos munkahelyem. Most meg, semmi sem biztos, csak a halál, mert egy állásra akár százan is jelentkeznek, ha be is hívnak próbanapra, soha nem tudod biztosra, hogy másnap lesz-e még munkád, nemhogy hónapok múlva...:(

2022. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

15. Most gondolj bele, hogy én fiatalként 135 (már 134, mert lehet egy törlődött) gyakornoki állásra jelentkeztem, szakmai tapasztalattal és középfokú angollal, jó kommunikációs készséggel és csapatszellemmel.


Az önéletrajzom nem egy összecsapott valami. :)



Szerinted felvettek? Dehogy, egy helyre sem.

2022. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
:( :(
2022. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kitartást nektek (meg mindenkinek, aki munkát keres)!
2022. dec. 2. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!